Brankářská maska warrior RF1 recenze

Konečně jsme se dočkali. Warrior vstupuje na trh s brankářskou maskou. Dlouho odkládaný moment, který nejeden z brankářů vyhlížel. Vyplatí se do helmy investovat, nebo bude lepší počkat, jaké „mouchy“ se objeví?

Maska Warrior R/F1 parametry

ZnačkaWarrior
KategorieBrankářské masky
Kolekce2020/2021
Stupeň ochrany zvýšená ochrana, časté střety
Vnější ochranaMinimus Carbon G1000
Systém nastavení velikosti pružné pásky s přezkou
Materiál výstelky IMPAX, OMNIshock+
Mřížka HECC Stainless Square Cage

Brankářská maska Warrior R/F1 je další novinkou, kterou na nás toto značka valí. Po představení nových betonů Warrior G5 a hokejky RM1 PRO +, tu máme další poněkud nevšední název – Warrior R/F1. Po řadách holí a výstroje jako Ritual, Swagger a dalších tak dochází opět ke zkrácení názvu.

Ochrana hlavy OMNISHOCK system +

V posledních letech se designem obohacené masky vytratily z trhu a ani  Warrior nebude výjimkou. Maska Warrior R/F1 má bílý design, který poskytuje dostatek prostoru pro vlastní kreativy.  Ochrana hlavy je z vnějšku zabezpečena Minimus Carbonem G1000. To nejdůležitější se však skrývá uvnitř. Vnitřní usazení a ochrana hlavy je umístěno do několika oddílů. Warrior tuto ochranu označuje jakou OMNISHOCK + systém, který je tvořený tvarovatelnou pěnou IMPAX s dvojí hustotou. Tento systém ochrany je rozložen do tří částí. První část začíná od lícní kosti přes uši a čelo. Druhá část postupuje od čela přes temeno. Třetí část je na zadní straně a kryje týl. Pro maximální komfort je vnitřek helmy doplněn o pásek z Polygiene, což je patentovaný systém aktivního boje proti bakteriím a zápachu.

Komfortní usazení hlavy

Pro snadné proudění vzduchu v masce jsou na každé straně čtyři kulaté průduchy. Uzpůsobení velikosti masky vychází z klasického pětibodového systému gumových pásek s plastovými klipsy. Na páscích je přichycen i podbradník, který je tak snadno nastavitelný. Jako bonus dává Warrior ke každé helmě plexi pod bradu a speciální obal na masku, který se hodí při transportu.  K masce je dále přidána originální Warrior mřížka z nerezu s testem HECC. Dle dostupných informací však není problém osadit helmu i jinou značkou mřížky.  Juniorská velikost masky má univerzální velikost, seniorská je k dodání ve velikostech S/M, M/L a L/XL.

 

 

Nová maska Warrior R/F1 mě nijak zvlášť neohromila. Na druhou stranu se jedná o první verzi brankářské masky, kterou Warrior vyrobil a jako „počin nováčka“ v této sekci můžeme říct – dobré. Pozitivně hodnotím zejména využití Polygiene, které bude v helmě zastávat velmi vítanou roli při odvodu potu a boji s bakteriemi. Pětibodový systém pásků a nastavitelné usazení brady v helmě zas umožní flexibilnější customizaci dle preference brankáře. Helma je dostatečně chráněná a je již dostupná na našem trhu. Budu rád, když i vy připojíte svou recenzi.

Jiří Tobiáš

Hokejman.cz