Ostré brusle jsou základem kvalitního bruslení. Kvalitní broušení žlábku bruslí, je vhodné provádět pravidelně, dle času ztráveném na ledě. Ostří nožů je dobré pravidelně kontrolovat a bruslím věnovat i dostatečnou pozornost. Životnost nabroušených bruslí můžeme prodloužit několika způsoby.

Pravidelná kontrola bruslí

Tím prvním je používání chrániče na brusle. Chrániče na brusle slouží k ochraně nože při přechodu mezi hokejovou šatnou a ledovou plochou. Dále je vhodné tyto chrániče používat i při přenosu výstroje v hokejové tašce. Pokud chrániče používáte, jste na dobré cestě. POZOR. I samotné chrániče se časem zanesou nečistotami, které mohou poškodit nože. Zkuste si občas překontrolovat i chrániče.

Druhým krokem je čištění samotného nože po každém tréninku. Samotné sundání zbytků ledu nestačí. Pro ideální stav je vhodné otřít nože suchým hadrem.

I při ideálním používání obou výše zmíněných postupů se nevyhnete tomu, že se nože otupí. Pro částečnou nápravu ostří je vhodné použít brousek na brusle.

>Procházet všechny brousky<

Speciální brousky na brusle dokáží narovnat strženou hranu během několika sekund. Sice se broušení ručním brouskem nevyrovná broušení na brusce, zato však samotnou nápravu zvládne každý, bez asistence brusiče. V přehledu níže jsem pro vás připravil top 3 brousky na brusle.

 Brousek na brusle Edge Again


Do obchodu


Brousek na brusle Winnwell


Do obchodu


Brousek na brusle Blue Sport


Do obchodu

 

 

Stržená hrana nože může způsobit zranění. Myslete na to a kontrolujte hrany bruslí před každým tréninkem.

 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Sdílet na Pinterestu