nová kompozitová hokejka Bauer Sling

Není to tak dávno, kdy jsme na našem blogu představovali revoluční hokejku Bauer Nexus ADV a už je tu její nástupce. Nová hokejka Bauer Nexus Sling přichází na trh a tím umlčuje spekulace o pouhém módním výstřelku, za který byl model ADV označován. Výrobce slibuje střelu bez námahy, ale co doopravdy nová hůl nabídne?

Bauer Nexus Sling

ZnačkaBauer
KategorieHokejky
Sezóna2020/2021
Výkonnostní třída hráče profesionální hokej
GripAno
Délka (od konce po patku) 152 cm
Celková délka v cm 166 cm
Kick pointMID kick
Hmotnost365 gramů

Hokejka Bauer Nexus Sling je evolucí ADV. Na první pohled se od sebe hole příliš neliší. Nexus Sling má osobitou díru v čepeli, barevná kombinace černé a zelené také zůstala a tvar shaftu je beze změny.

Z hole byly odebrány nadbytečné uhlíkové vlákna, díky čemuž došlo k snížení hmotnosti. Aby se nesnížila její odolnost, má Bauer Nexus Sling pětihranný tvar shaftu. Pětihranný tvar kopíruje obrys dlaně a umožňuje snadnější přenos energie do shaftu i střelu s vynaložením minimálního úsilí. Hůl má reakční bod umístěný ve středu hole, jde tedy o Mid kick.

Hlavním rysem celé hokejky Sling je specifická díra v čepeli. Ta prošla menší obměnou a je oproti ADV kratší. Od zmenšení si výrobce slibuje zvýšení tuhosti čepele a lepší stabilitu. Uvnitř čepele najdeme dva uhlíkové můstky, které obklopují hustší epoxidovou zónu jádra. Změna jádra by měla přinést až o 15% vyšší odolnost čepele.

Pokud vás také napadlo, jestli je možné/ vhodné tuto čepel obalovat páskou  tak, jak jste zvyklí, odpověď je ano. Páska na hokejce nijak neomezí funkčnost hole. Jen přijdete o ten pohled od závistivých protihráčů…

Autor: Jiří Tobiáš I Foto: Bauer.com