Warrior Krown PX3 je novinkou z dílny Warrior hockey. Celkově se jedná o třetí generaci úspěšných helem Warrior Krown. Helmy se těší oblibě zejména díky své bezpečnosti a hodnocení od uživatelů.


Warrior PX3

Porovnat ceny

 

 Třívrstvá ochrana

Helma Warrior Krown PX3 využívá tři vrstvy ochraných vložek, které společně se systémem 4 play poskytuje 360 stupňovou ochranu hlavy. Třívrstvá vložka používá EPP a VN pěny pro komfortní ochranu a pohodlí. Komfortní pěnová vrstva také poskytuje vlastnosti pro odvod vlhkosti pryč z helmy. Je pravda, že nasazení a nošení helmy na hlavě je opravdu komfortní. Během prvního tréninku ani nevíte, že ji máte na hlavě.

Dotažení na správnou velikost

Tak jako u předchozích modelů, nastavíte ideální velikost helmy bez použití nářadí. Stačí helmu nasadit na hlavu a pomocí kolečka na zadní straně helmy dotáhnout v 360 stupních helmu na hlavu. (helma se dotahuje z boků i v předozadní části = 360 stupňů)

Dotahování pomocí kolečka je zjevně inspirované z cyklo helem, ale zde mi prostě chybí nějaký systém na zacvaknutí, nebo blokaci nastavené velikosti. I když má výrobce naznačené směry k otevření a zavření, myslím si, že se helma bude během hry povolovat.

Helma Krown PX3 má také strategicky umístěné otvory po celé helmě, aby se zajistilo dokonalé odvětrání a zpětné proudění vzduchu do hokejové  helmy.

Warrior Krown PX3 splňuje jak HECC a CSA atestace. Na helmu je možné přidělat jakoukoliv univerzální mřížku, nebo zakoupit přímo variantu helmy Combo.

Jednou ze zajímavostí je, že v základních barvách nalezneme třeba i zelenou, která se běžně v obchodech nevyskytuje.

Helma Warrior PX3 parametry

Sezóna2016/2017
Barvačerná, bílá, červená, tmavě modrá
Výkonnostní třída hráče Poloprofesionální, profesionální soutěže
Stupeň ochrany Vysoký stupeň ochrany
Systém nastavení velikosti 4Play, bez nutnosti nářadí
Materiál výstelky EPP, VN pěna
Odnímatelný chránič ucha ano