Hokejové kalhoty

Značka

Velikost

Produktová řada

Barva

Jak vybrat hokejové kalhoty

Pokud vybíráte hokejové kalhoty je vhodné znát svoji výšku a obvod pasu. Dále je dobré zohlednit post, na kterém hrajete. Pro útočníky je vhodné vybírat lehčí kalhoty s méně chrániči v zadní části, díky kterým budou více pohyblivější. Pro obránce je doporučeno volit kalhoty s více chrániči, zejména kvůli vyšší pravděpodobnosti osobních soubojů a střetů s pukem. Jako pomůcku při výběru kalhot můžete využít náš článek Jak vybrat hokejové kalhoty, kde se dozvíte vše potřebné. Vhodné je také využít tabulky velikostí daného výrobce. Na pultech prodejen se nejčastěji setkáte s klasickou černou barvou kalhot, taktéž lze narazit na modré a červené. Ostatní barvy jsou spíše nedostupné a je třeba vytvořit poptávku přímo u distributorů. Pro týmové účely jsou stále oblíbenější girdle, tedy jakési kalhoty bez vnějšího návleku. Návleky se pak dají snadno upravovat, či zkrášlovat pomocí log sponzorů.

Výběr hokejových kalhot podle tvaru

Hokejové kalhoty lze vybírat i na základě jejich tvaru. Velké značky, jako CCM a Bauer obvykle nabízejí tři řady kalhot, které jsou uzpůsobené na preferencích typů hráčů. Pro přehlednost jsme pro vás připravili malý přehled.

  • Kalhoty Bauer Vapor / CCM Quicklite / Warrior Covert – Klasický, širší střih v oblasti stehen nabízí anatomický střih v oblasti boků a pasu
  • Kalhoty Bauer Supreme / CCM Tacks – Anatomický, přirozený střih v oblasti stehen i boků a pasu
  • Kalhoty Bauer Nexus / CCM Jetspeed – Klasický, hluboký střih v oblasti stehen i boků a pasu pro co největší pohodlí a volnost

Co chrání hokejové kalhoty

Hokejové kalhoty chrání značnou část těla hokejisty hokejisty. V ideálním případě by měly kalhoty v několika místech navazovat na chrániče ramen. Zadní část kalhot, by měla překrývat svým vrchním dílem spodní část ramenního chrániče. Zde musí dojít k překrytí chráničů páteře. Ochrana páteře patří mezi nejzásadnější funkci kalhot. Plastový chránič je v horní části pevně fixován na středu kalhot a sahá až na úroveň stydké kosti, kde je volně uchycen. Chránič páteře musí být v každých hokejových kalhotách, jinak nesplní bezpečnostní normy pro hokej. Neméně důležitá je ochrana oblasti ledvin, která v soubojích kryje tyto důležité orgány. Tyto dva zadní chrániče naleznete v každých kalhotách. Nohavice hokejových kalhot musí ve vzpřímeném postoji sahat přes horní třetinu kolenního chrániče. Pokud jsou nohavice výše, vystavujete nohu riziku. Delší nohavice mohou naopak omezovat pohyb hráče. Další ochrana již závisí na výkonnostní řadě kalhot.

Výkonnostní řady kalhot dělíme:

  • Amatérské / hobby
  • Poloprofesionální
  • Profesionální

Hokejové kalhoty na rozdíl od hokejek neprochází až tak častou inovací. Přední část je chráněna dvěma plastovými chrániči na stehnech, které mohou být u některých modelů vyjímatelné. Díky tomu lze kalhoty prát v pračce. Pokud nejste příznivci praní, můžete kdykoliv vydesinfikovat kalhoty pomocí desinfekce na hokejovou výstroj. Oblast podbřišku není kalhoty kryta, stejně jako oblast intimních partií. Zde se musíte spolehnout na ochranu pomocí suspenzoru. U vyšší výkonnostní řady kalhot můžete  získat kvalitnější a lehčí ochranné prvky, či ochranu boků a zadní strany stehen. Také vnitřní část kalhot se mění v závislosti na výkonnostní úrovni. U nejvyšších modelů kalhot najdeme antibakteriální vložky, které aktivně bojují se zápachem a zamezují tvorbě bakterií.

Jak uchytit hokejové kalhoty

Upínání kalhot k pasu hráče probíhá pomocí jednoduchého pásku, který je veden v pasu kalhot. U modernějších kalhot můžete nalézt i variantu pásku, který se neutahuje přes pas a tak vás nic nebude škrtit.  Pro ty hráče, kteří nechtějí utahovat kalhoty přes pas, je alternativou uchycení kšand. Po bocích kalhot jsou umístěné ocelové knoflíky, za které je možné kšandy uchytit. Šněrování v oblasti intimních partií je spíše dekorativní a na usazení kalhot nemá žádný vliv. U novějších modelů vyšších řad se často setkáváme se skrytým zipem v pase kalhot, který po rozepnutí prodlouží kalhoty o „jeden palec“, tedy o nějakých 2,5 cm. Tuto vychytávku ocení zejména vyšší hubení hokejisté.

Dámské hokejové kalhoty

Ženský hokej je v posledních letech stále více omílaným tématem a i my, na hokejman.cz, chceme s rozvojem ženského hokeje pomoci. Pro tyto účely vyhledáváme speciální výstroj pro ženy a zařazujeme ji do našich článků a recenzí. Dámské hokejové kalhoty mají odlišný střih, velikost a v neposlední řadě i systém rozmístění ochranných prvků. Tato kombinace vytváří dívkám i ženám ideální hokejové kalhoty.

Oprava hokejových kalhot

Hokejové kalhoty jsou během hry velmi namáhané a tak velmi často dochází k jejich protržení, uvolnění některého z ochranných plastů, či ulomení přezky. Naštěstí lze všechny tyto části opravit. Katalog prodejen, které zároveň poskytují servis hokejové výstroje najdete na našem webu. Pokud se rozhodnete zašít své kalhoty svépomocí, určitě si pořiďte kvalitní nylonovou nit, která udrží chrániče pohromadě. Klasická nit by se vám po pár trénincích rozmočila.

Vybrat hokejové kalhoty není příliš složité, pokud vám náš manuál nepomohl, můžete se obrátit přímo na prodejce, nebo položit dotaz přímo u zvoleného produktu. Rádi vám pomůžeme s výběrem a tak se na nás můžete kdykoliv obrátit.