hokejové rukavice bauer vapor 2x

Hokejové rukavice Bauer Vapor 2X jsou profesionálním modelem představeným v sezóně 2020/2021. Elitní ochrana rukou, tvar kopírující přirozený sklon, či nízká hmotnost, to jsou hlavní taháky, proč by vás měly zajímat. Rukavice navazují na model Bauer Vapor X900 Lite.

 

Bauer Vapor 2X - parametry

ZnačkaBauer
KategorieHokejové rukavice
Kolekce2020/2021
Úroveňprofesionální
Krytí dlaněPro Palm
VýstelkaHyperlite HD, Bauer Thermo Max

Rukavice Bauer Vapor 2X jsou druhým nejvyšším modelem řady Vapor. Oproti Vapor 2X PRO mají 2X výrazně příjemnější cenovku. V rámci designu zaujme na první pohled 3D tvarované logo na cuffu. Vnější strana rukavice je kryta Cable Cnit Mesh materiálem, což představuje propletený systém tkaniny o vysoké odolnosti. Prsty jsou rozděleny do dvou článků, pouze ukazováček je tříčlánkový. Palec je uzpůsoben pro vyšší pohyblivost, což usnadňuje práci s holí. Zároveň je chráněn proti protočení. Tvar rukavice vychází z kultovního Vapor střihu, který poskytuje dostatek prostoru v prstech a směrem k zápěstí se zužuje.

Příjemný pocit při hraní

Primární ochrana rukou využívá osvědčenou pěnu Hyperlite HD, což je odlehčená pěna, která zabraňuje vstřebávání potu a vlhkosti. Díky podšívce Bauer Thermo Max je odvod vlhkosti a vysychání rukavic mnohem lepší, což zpříjemní celkový pocit ze hry. Dlaň rukavic je kryta velmi odolnou Pro Palm kůží, která je osvědčena u starších modelů rukavic. Díky novým materiálům došlo k snížení hmotnosti až na výsledných 269 gramů (vel. 14“).

Rukavice Bauer Vapor 2X recenze

Pokud jste hráč, který vyhledává nejvyšší řady rukavicí s maximální ochranou v kombinaci s co nejnižší cenou, Bauer Vapor 2X bude jistě dobrou volbou. Osobně se mi velmi líbí i „neosekaný“ design, tedy povrch rukavic s 3D logem. Pokud chcete, aby vám rukavice voněly déle, než prvních pár týdnů, mrkněte na náš článek o desinfekčních prostředcích na rukavice. Investice do deodorantů se vyplatí.

Jiří Tobiáš

Hokejman.cz

Autor: Jiří Tobiáš  /  Foto: Bauerhockey.com