Hokejové rukavice

Hledáte hokejové rukavice, které budou přesně odpovídat vašemu stylu hry? Výběr rukavic není nijak složitý, stačí se držet několika pravidel pokračovat…

Filtry

2 nalezeno produkty

PRODUKTOVÁ ŘADA
ZNAČKA

Zobrazuji všechny 2 výsledky

Hokejové rukavice patří mezi základní hokejové vybavení, které si hokejista v začátcích pořizuje. Ať už jste amatér, nebo profesionál, bez rukavic se prostě neobejdete. Na hokejman.cz se velmi často zaměřujeme právě na rukavice, sledujeme jejich vývoj a snažíme se porovnávat jednotlivé modely a značky, které na nás každoročně vychrlí novinky, které jsou vždy „převratné“. S nadšením výrobců rukavic však ne vždy souhlasíme a jelikož nejsme placeni ze spolupráce, můžeme si dovolit být kritičtí. Hokejové rukavice chrání ruce hokejisty proti nárazům od puků, protihráčů a jiných nebezpečných situací, kterým jsou ruce během hraní vystaveny. Zároveň plní funkci komfortní, tedy udržují ruce hokejisty v teple a suchu. Jednotlivé modely se od sebe liší značkou, střihem, materiály, velikostí a samozřejmě cenou.

Rukavice na hokej

Kvalitní rukavice na hokej poskytují maximální pohodlí, volnost a ochranu rukám hráče. Mezi hráči se nejčastěji probírá střih rukavic, jejich výkonnostní úroveň a dlaň. Složení rukavice s těmito parametry přímo souvisí. O materiálním složení rukavice na hokej a rozdílech mezi nimi, se můžete dočíst v našem článku jak vybrat hokejové rukavice. Pro určení správné velikosti pak můžete použít tabulku velikostí rukavic a jako zajímavost si přečíst, jak probíhá výměna dlaně rukavice. Výběr rukavic je velmi citlivý pro každého hráče, jelikož se jedná o jednu ze tří nejdůležitějších částí hokejové výstroje – hokejky, bruslí a právě rukavice na hokej.

Jak vybrat hokejové rukavice

Vybíráte nové hráčské hokejové rukavice? Pak pro vás máme hned několik rad, jak vybírat a čeho si všímat, abyste našli ty nejvhodnější hokejové rukavice pro vaši hru. Líbí se vám rukavice, se kterými aktuálně hraje některý z hráčů NHL? Zapomeňte na to, že byste stejné sehnali v obchodě. Profi hokejisté mají hokejové rukavice, stejně jako hokejky, upravené na míru. Jak si vybírá rukavice běžný hokejista? Zaměřte se na tyto tři body a rozhodně se nenechte zlákat poutavým designem, či akční reklamou.

  • Velikost hokejové rukavice – k určení velikosti rukavice použijte metr a tabulku velikostí daného výrobce
  • Střih hokejových rukavic – střih rukavic, tedy tvar, který rukavice má je rozhodující pro vaši herní pohodu.
  • Výkonnostní úroveň rukavic – funkčnost použitých materiálů ovlivňuje výkonnostní a cenovou úroveň rukavic

Pokud naleznete vhodnou velikost a střih rukavic, můžete v posledním kroku vybrat nejvhodnější model na základě ceny, nebo funkčnosti (výkonnostní úrovně) rukavic. Mnoho hráčů používá jako styčný bod pro výběr dlaň rukavice, což může být chyba. Dlaně v rukavicích lze kdykoliv změnit, kdežto složení nezměníte.

Jak vybrat rukavice pro dítě

Najít vhodné dětské hokejové rukavice nemusí být tak složité. V základu vycházíte ze stejných hodnot, jak je tomu u seniorských, jen výběr variant bude mnohem menší. A to nejen u barevných variant, ale i výkonnostních. Dětské rukavice nenabízejí tak sofistikovaný způsob ochrany. V zásadě máte krytý palec, záprstí a prsty, které jsou rozděleny na dva články. U dětských rukavic se jen málokdy setkáme s vícečetným dělením článků prstů, či s ochranou malíkové hrany. Při výběru dbejte na to, aby rukavice dítěti nepadali z rukou a naopak nezpůsobovali dítěti otlaky. Zkontrolujte, zda ukazováček, nebo prostředníček nepřesahuje horní článek prstů. Pokud ano, je nutné vybrat větší rukavice. Některé značky nabízejí prodloužené modely s delšími prsty, které mohou vyhovovat hráčům s delšími prsty.

Výkonnostní řady rukavic

Rukavice na hokej můžeme rozdělit na do tří výkonnostních tříd. Rukavice pro profesionály, poloprofesionální hráče a amatérské hráče. Tohoto rozdělení se drží i všichni výrobci hokejové výstroje, proto lze jednoduše všechny modely napříč značkami srovnávat. Jak se ve výkonnostních řadách rukavic orientovat? Amatérské hokejové rukavice jsou určeny pro hráče, kteří s hokejem začínají, nebo trénují 1 – 2x týdně. Tyto rukavice mají velmi nízkou úroveň ochrany, základní materiál v dlani a nižší počet kloubů na prstech. Poloprofesionální rukavice jsou určeny pro hráče trénující 2 – 4x týdně. Výkonnostní řada rukavic se již v mnohém podobá profi řadě, jen je ochuzená o část technických vylepšení. Střední úroveň ochrany a kvalitnější dlaň zaručuje dostatečnou kvalitu pro pravidelné hraní většiny hráčů. Profesionální hokejové rukavice jsou pohádkou pro ruce hokejisty. Nejlepší materiály, nejnižší hmotnost, rychleschnoucí vložky, zkrátka vše o čem hokejisté sní. Profi řady rukavic jsou určeny hráčům s denním režimem trénování, tedy jsou připraveny na vyšší zátěž.

Střih hokejových rukavic

Správně zvolený střih hokejové rukavice ovlivňuje vaši práci s holí a má přímí vliv na to, jak se během hry cítíte. V zásadě se setkáte se dvěma možnými střihy. Otevřený, často nazývaný klasický střih, který je široký v oblasti zápěstí. Opakem je uzavřený / anatomický střih, kdy tvar rukavice kopíruje tvar rukou a v rukavici nezůstává příliš volného místa. Výběr záleží na preferencích hráče.

Dlaně hokejových rukavic

Jedním z hlavních bodů, které rozhodují o kvalitě rukavice, jsou dlaně rukavice. Nejoblíbenější a nejvíce používanou dlaní u poloprofesionálních rukavic je dlaň zvaná Clarina. Jedná se o kvalitní druh syntetické kůže s velmi dlouhou životností. Pokud v naší nabídce najdete rukavice s clarinou, jistě to bude dobrá volba.