Hokejka CCM RBZ 40 je už na první pohled velmi podobná vyšší řadě hokejek CCM RBZ Stage 2, která je u profesionálních hráčů velmi oblíbená. Díky podobnosti hole, máte na první dojem pocit, že držíte profi hůl s cenovkou hobby hokejky. Design hole je malinko odlišný, což nám ale hokejky ccm předvádí stále více. Oproti klasické černé podkladové barvě, má ccm RBZ 40 naopak bílou barvu a je doplněna červeno černými prvky, které utváří dojem profesionální hole.

Hokejka CCM RBZ 40 – Shaft

Shaft hokejky CCM RBZ 40 je zcela nový a vznikl právě spoluprací s golfovou značkou TaylorMade®Proč ke spojení vůbec došlo? Starší modely hokejek CCM mívali problémy při delším používání, kdy často praskaly v shaftu. Ale tomu je již konec. Díky novým materiálům a tzv. Trampoline effect – který podporuje pružnost hole a zvyšuje razanci střelby. Struktura shaftu CCM RBZ 40 je obdélníkového tvaru s kulatými hranami.

 Hokejka CCM RBZ 40 – čepel a krček

Velká změna nastala i u čepele, ve které se nyní používá nejmodernější technologie High C.O.R Blade Construction. Tato technologie zajišťuje dokonalý přechod z shaftu do čepele přes nejvíce namáhanou oblast krčku hole. V oblasti krčku je hokejka CCM RBZ 40 zesílená, avšak na její váze ani vyvážení tato změna není znatelná. Díky vyšší odolnosti je i zvýšená schopnost přenosu energie vložené při střelbě do hokejky. Nedochází tedy k nežádoucím ztrátám energie a střelba má potřebnou razanci.

 

Vnitřek čepele, neboli jádro, je vyplněn nejnovější high-end vstřikovanou pěnou, která rozmělňuje vibrace, které jdou do hole při střelbě, nebo přihrávkách.