Zimní brusle

Značka

Velikost

Zimní brusle patří mezi důležitou výbavu každého sporťáka během zimních měsíců. Sezóna zamrzlých rybníků a venkovních kluzišť je velmi krátká, a tak s prvním záchvěvem zimy všichni očekáváme den, kdy budeme moc bruslit. Bruslení na zamrzlých jezerech, rybnících a veřejných kluzištích je velmi zábavné a přináší řadu zdravotně pozitivních výhod. Během bruslení se uvolňují endorfiny, hormony štěstí, což pozitivně působí na psychiku a náladu člověka.

Výběr bruslí

Pokud jste se rozhodli, že chcete vyzkoušet zimní bruslení, je důležité vybrat správné brusle. V obchodech naleznete několik druhů bruslí, které jsou označeny jako hokejové, rekreační nebo rychlobruslařské. Každý druh se hodí na jiný styl bruslení a je tedy vhodné předem vědět, jaký je váš styl.

Jste-li začátečník, či bruslíte pouze párkrát do roka, jsou pro vás vhodné brusle s označením rekreační nebo zimní brusle. Rekreační brusle se vyznačují pevnou podrážkou, jsou lehké a poskytují dostatečnou oporu chodidlu.

Myslete na bezpečnost při bruslení

Při bruslení vždy myslete na bezpečnost. Pokud bruslíte na zamrzlých jezerech, ujistěte se, že je tloušťka ledu dostatečná. Nezapomeňte také na ochranné prvky jako je helma, chrániče loktů a rukavice, které vás mohou ochránit při pádech.

Brusle pro začátečníky

Ať už hledáte zimní brusle nebo brusle pro začátečníky, jste tu správně. U každé brusle je třeba zvolit, pro jaký účel budou používány. Zejména rozdíly mezi hokejovými a běžnými zimními bruslemi, jsou obrovské. Brusle pro začátečníky jsou stejně jako zimní brusle určeny pro jízdu na zamrzlých rybnících, nebo veřejných kluzištích. Takovéto brusle poskytují zejména ochranu proti promrznutí nohy a dostatečnou oporu pro nácvik bruslařského skluzu. Brusle pro začátečníky neposkytují ochranu proti případným střelám od puku. V případě, že chcete hrát hokej, je vhodné zvolit hráčské hokejové brusle.

Hráčské hokejové brusle

Hráčské hokejové brusle jsou oproti rekreačním bruslím pevnější, vyrobeny z kvalitnějších materiálů a dokáží bezpečně ochránit nohu hráče proti střelám pukem. Při výběru bruslí je dobré znát svoji velikost, nebo délku nohy. Za pomoci našich tabulek velikostí bruslí vyhledáte svoji ideální velikost. Hráčské hokejové brusle jsou velkou kapitolou, které jsme se věnovali v rámci našeho blogu. Základním článkem, který vám pomůže s výběrem bruslí, je – jak vybrat hokejové brusle, dále doporučuje přečíst článek o prvním broušení bruslí, nebo jejich údržba – Údržba hokejových bruslí. Pokud si budete nejistí s výběrem, ozvěte se nám. Rádi Vám pomůžeme.