Dřevěné hokejky

Značka

Velikost

Dřevěné hokejky jsou tradičním typem hokejové hole, jejichž role se však díky zapojení moderních materiálů přesunula mimo hlavní dění hokeje. Dřevěné hokejky jsou dnes záležitostí spíše hobby hokejistů a sezónních bruslařů, kteří hrají hokej jen několikrát do roka, a tak nechtějí investovat velké částky do své hokejové výbavy. Skladba těchto holí vychází z kombinace odolných dřevin, jako jsou osika, či bříza. Výsledná hokejka je sice těžší než běžné hokejky z kompozitních materiálů, ale alespoň máte pocit, že něco držíte v ruce.

Jak skladovat hokejku 

Dřevěné hokejky vydrží i nešetrné zacházení, či pády na ledovou plochu. Na co si však musíte dát pozor, je skladování. Pokud budete skladovat hokejku ve vlhkém prostředí, může se její struktura rozlepit. Dřeviny, použité pro výrobu hokejky, jsou k sobě lepené, a tak jim vlhkost opravdu nesvědčí. Také dlouhodobé teplo může holi škodit. Zkrátka ideální bude, pokud hůl nenecháte ve vlhkém sklepě, či u topení.

Dřevěné hokejky jsou součástí hokejové historie a tradice. Zatímco moderní hole nabízejí výhody, jako je větší pružnost, či nižší hmotnost, dřevěné hokejky stále nabízejí klasický vzhled a pocit, který mnoho hokejistů miluje. Pokud vybíráte hokejku a nevíte, pro jakou se rozhodnout, mrkněte na náš článek, jak vybrat hokejku, kde vás výběrem provedeme krok po kroku.