Fischer

Značka Fischer se původně zabývala národním sportem našich jižních sousedů, tedy vším, co je jen trochu spojené s Alpami, lyžováním a výbavou pro tuto zimní kratochvíli. Založena byla v roce 1924 a dodnes sídlí v rakouském městečku Ried, i když má pobočky v USA, Německu, Itálii nebo Rusku. Fischer Sports musíte určitě znát, jinak nejste sportovním fanouškem! Slavní sportovci slaví společně se značkou úspěchy na světových šampionátech v lyžování i olympijských hrách. V hokeji se značka zatím prosadila v evropských soutěžích a slavné KHL.

Od lyží k hokeji

Na počátku byly lyže, které utvořili značku a tvoří s ní celou historií. V roce 1958 už zaměstnávala firma více než stovku expertů na lyžování a padesát tisíc párů lyží nebyl pro výrobu žádný problém. Ve stejném roce se pak poprvé objevuje i černé logo sestávající ze tří trojúhelníků ve žlutém poli, které vlastně vydrží dodnes, už jen kvůli tomu, že firma dbá na tradici i v mnoha jiných směrech. Na olympiádě v Soči v roce 2014 už značka Fischer nasbírala 39 zlatých medailí! Její barvy si oblíbí třeba Marit Björgenová, Laura Dahlmeierová nebo Adam Malysz. A co hokej, ptáte se?

Hráči na holích Fischer

I v tomto sportu je samozřejmě Fischer v užší světové špičce. Na hokejkách Fischer hraje třeba Anton Bělov, brankář David Rittich nebo litvínovská legenda Michal Trávníček. Hokejky, kvalitní plexisklo, taška s kolečky, to vše patří do hokejového sortimentu značky Fischer. Zakladatel, pan Josef Fischer, by se určitě příjemně podivoval, až kam se jeho původně malý byznys dostal. Fanoušci ledního hokeje znají Fischer především jako producenta kvalitních hokejek, které snesou srovnání s těmi nejlepšími a pochvalují si je jak profesionálové, tak i rekreační hráči. Právě mezi amatéry se značka hojně rozšiřuje a to i přes to, že novinky neohlašuje každý rok.