Nože na brusle

Značka

Velikost

Nože na brusle řídí 99% pohybu hráče po ledové ploše. Bez kvalitních nožů a jejich nabroušení, není schopen žádný hráč podat svůj výkon na ledě. Hokejové nože umožňují bruslařům plynulý a bezpečný pohyb.

Nože na brusle jsou nejčastěji vyráběny z uhlíkové oceli, která je velmi tvrdá a odolná vůči opotřebení. Tyto nože jsou obvykle zahrocené a mají hladký povrch, což jim umožňuje snadněji se zařezávat do ledu. Vlhkost a chlad, výrazně snižují životnost nože. Proto jsou moderní nože upraveny vůči korozi nerezovou ocelí.

Nože do hokejových bruslí

Velikost hokejových nožů se většinou udává v palcích a určuje se podle délky bruslí. Menší hokejové brusle vyžadují kratší nože, větší velikosti bruslí vyžadují delší nože. Výběr správných nožů může být náročný proces. Zejména na starší modely bruslí nemusí inovativní novinky pasovat. Proto je vhodné před samotným nákupem zjistit jejich konektivitu. V moderním hokeji je běžné, že hráči mají ve své hokejové tašce druhý pár náhradních nožů pro případ, že by došlo k poškození stávajících.

Broušení hokejových nožů

Broušení bruslí se na hokejman.cz věnujeme velmi často. Toto téma je pro hokejisty i běžné bruslaře zásadní. Hokejové nože musí být před vyjetím na ledovou plochu v perfektním stavu, bez poškození hran, či jiných oděrek, které by hokejistovi znemožňovali zatáčení, či brzdit. Lehce poškozené nože lze přebrousit brouskem na brusle, který je nedocenitelným pomocníkem každého hokejisty. Myslete také na to, že nové brusle nejsou nikdy nabroušené a tak se v nich nedá ihned vyjet na led!