Hokejová láhev

Značka

Hokejová láhev je nezbytnou součástí každého tréninku hokejisty. Bez láhve nemůže hokejista doplňovat pitný režim, a tak postupně dehydratuje své tělo. Reakce organizmu je velmi rychlá. Ztráta výkonu. Pitný režim je nutné dodržovat před tréninkem, během něj, ale i po něm. Záleží na hráči, zdali mu postačí obyčejná voda, iontové nápoje, či jiné speciální drinky. Nejdůležitější je, aby byla jeho vlastní hokejová láhev vždy plná a připravena na místě.

Pokud doma máte malého hokejistu, jistě dobře víte, že jednou z nejčastějších věcí, kterou na hokej kupujete, je hokejová láhev. Děti ji každou chvíli někde zapomenou, při pádu na led praskne její víčko, nebo zůstane v tašce tak dlouho, až se plíseň postará o její zničení. Nakonec nezbývá nic jiného než pořídit novou láhev. Jak ji vybrat?

Jak vybrat hokejovou láhev

Výběr hokejové láhve není nijak složitý. První věc, kterou je nutné zvolit, je její velikost. Budete potřebovat 0,5 nebo 1 l? Objem lahví se velmi často liší dle jejich výrobce, ale nejčastěji se setkáte s třemi velikostmi.

Velikost hokejové láhve

  • 0,5 l
  • 0,7 l
  • 1 l

Pokud máte vybranou velikost, můžete přejít k druhému kroku, výběru varianty s dlouhou hubicí, či vysouvacím náustkem.

Hokejová láhev s dlouhou hubicí

Variantu s dlouhou hubicí doporučujeme zejména dětem a hráčům, kteří hrají v mřížce, či celo plexi. Díky prodloužené hubici nebudete muset při každém pití rozepínat helmu, hubici snadno prostrčíte skrz mřížku a napijete se. Hubici je vhodné pravidelně čistit tenkým kartáčkem, abyste ji zbavili nečistot a vyhnuli se tvorbě plísní.

Hokejová láhev s vysouvacím náustkem

Druhou variantou je hokejová láhev s vysouvacím náustkem. Ta je vhodná pro všechny hráče s půl plexi, kdy vám nic nebrání vložit hrdlo láhve do úst, či si z bezprostřední vzdálenosti stříknout dávku vody. Také zde je vhodné láhev a náustek pravidelně čistit, abyste eliminovali riziko vzniku bakterií a plísní.

Termoobal na hokejovou láhev

Hokejová láhev je vyrobena z měkkého plastu, který tak lze jednoduše zmáčknout a její obsah vypustit ven. Nevýhodou tenkého plastu je, že nedokáže odolávat chladu, a tak může být váš nápoj velmi brzo studený. Pokud chcete uchovat váš nápoj teplý, můžete vyzkoušet termoobal na hokejovou láhev. Termoobal udrží teplo v láhvi výrazně déle, a navíc chrání láhev i v případě pádu.

Držák láhve na branku

Hokejová láhev volně položená na hokejové bráně je snadným terčem pro střely útočníků. Abyste zabránili jejímu zničení (bottle pop), doporučujeme umístit na bezpečné místo držák láhve na branku. Středová tyč na zadní straně konstrukce brány poskytuje vhodné místo, kde mohou brankáři bezpečně umístit držák s lahví.

Prasklo vám víčko od láhve, je váš náustek rozžvýkaný, či si plíseň našla cestu do vašeho víčka? Víte že nemusíte kupovat novou láhev. Mnoho kvalitních obchodů nabízí jednotlivé díly lahví za dostupné ceny.