CCM

vše o hokejové značce

hokejová značka ccm

Hokejová značka CCM má mezi hokejisty velké zastání. Spolu se značkou Bauer dominují v počtu hráčů hrajících na jejich výstroji, či hokejkách. Na hokejman.cz se výstroji CCM velmi často věnujeme a proto jsme zde shrnuli vše důležité.

CCM je značkou, která vznikla už v předminulém století

Hokej je populární teprve pár generací, ale některé firmy, co jsou s nejslavnějšími ledovými arénami světa úzce spjaté, jsou možná ještě starší. Bauer vznikl už v době, kdy v našich zemích vrcholil hospodářský boom První republiky, historie značky dokonce sahá do minulosti ještě mnohem hlouběji – konkrétně do roku 1899. A vznikla samozřejmě v Kanadě, dokonce také v provincii Ontario, právě jako Bauer. Přitom ale začínala s cyklistickými doplňky a věnovala se i auto-moto segmentu, propojení s hokejem přišlo až ve třicátých letech minulého století.. a bylo to opravdu skvělé propojení! Víte co vlastně znamená CCM? Tento název byl zkratkou  Canada Cycle and Motor.

První brusle CCM

Pokud sledujete a nebo se pohybujete okolo hokeje, jistě znáte označení Tacks. Označení Tacks vzniklo nákupem značky Tackaberry, z jejichž názvu je Tacks odvozeno. V roce 1937 spatřila světlo světa vznikla vůbec první kolekce bruslí s tímto názvem. Samotné označení Tacks se přestalo používat v roce 2006 a jeho znovu uvedení proběhlo v roce 2014. V průběhu let jste byli postupně představeny další řady jako Vector, U+ řada, RBZ, nebo Jetspeed. Všechny tyto řady bruslí představovali množství novinek, které napomohli k zrychlení hokeje.

Brusle CCM během jedné generace obouvalo až devadesát procent hráčů NHL, což samozřejmě o něčem svědčí. Mezi léty 1939 a 1969 také všichni lídři střeleckých tabulek jednotlivých sezon oblékali brusle Tackaberry s ostřím od firmy CCM, takže i historie NHL patří této slavné značce.

Krach značky CCM

CCM došla bohužel ke krachu na začátku osmdesátých let (1983) a musela povstat doslova jako bájný Fénix z popela. Naštěstí se v roce 2004 dostala pod křídla společnosti Reebok, která dobře věděla, jaký klenot v CCM vlastně má. Vždyť roli prvního oficiálního mluvčího značky v roce 1936 zastával King Clancy, po němž je pojmenovaná trofej NHL pro skutečnou osobnost na ledě i v životě. Kromě jiného ji dostali třeba Ron Francis, Saku Koivu nebo bratři Sedinové. Po nutných ozdravných změnách se značka znovu rozjela a v průběhu let přikoupila další značky jako, Koho, Titan, Canadian, Jofa a Heaton.  Titan a Canadian přitom byli velmi oblíbené značky se kterými mimo jiné hrál i Wayne Gretzky. (Slavná hůl Titan 2020)

A kdo obléká hokejovou výstroj CCM dnes?

Ani v jednadvacátém století rozhodně nehraje CCM druhořadou roli. Její vybavení používali dřív Paul Henderson nebo Mark Messier, dnes jsou to třeba Pavel Dacjuk, Sidney Crosby, John Tavares, Vladimir Tarasenko a Connor McDavid, zapomínat bychom neměli ani na maskované muže – za všechny zmiňme třeba Careyho Price. Nebo třeba Marca-André Fleuryho? Záleží na tom, který hráč je vaším oblíbeným!

Dnes už sice nesídlí v malém Westonu v Ontariu, centrála se přesunula tam, kde je hokej takřka náboženstvím – do Montrealu v Québecu a proměnilo se i logo společnosti. Dřívější dvě bílá C v červeném poli a bílé M v poli modrém nahrazují v novém tisíciletí tři stylizované bílé písmena na červeném poli.

Hokejová výstroj CCM

Je CCM vaší oblíbenou hokejovou výstrojí? Sledujte naše recenze a už vám nikdy neunikne žádná novinka, výprodej, či vychytávka z jejich dílny. Můžete se také přihlásit k odběru novinek a mailovému zpravodaji. Hledáte-li recenze na hokejovou výstroj CCM, vyberte si z nabídky níže.