Pásky na rukojeť

Značka

Barva

Tým

Jak omotat žerď hokejky

Nezbytnou částí hráčské hokejky je tzv. páska na rukojeť, špunt, či na žerď, tedy pro místo, kde hráč drží hokejku. Úchop na horním konci hole usměrňuje hůl při hraní. Proto byste na omotání této zóny neměli zapomenout. Každý hráč preferuje jiný tvar omotávky, který mu vyhovuje a cítí ho skrz rukavici. Pro omotání horního konce hokejky se nejčastěji používá klasická páska na hokejku, se kterou nejprve několika kolečky vytvoříte zarážku – hok. špunt a následně omotáte část shaftu dle vlastních preferencí. Pokud s hokejem začínáte, je dobré si vyzkoušet obě varianty a následně se rozhodnout.

  • Kratší omotání shaftu – pokud má hráč radši více volnosti a chce, aby mu hůl proklouzávala v rukavici, velmi často zde provede pouze dvě otočky pod špuntem. Malíková hrana tak zůstane na opoře, ale zbytek rukavice může klouzat po shaftu.
  • Delší omotání shaftu – pokud má naopak hráč rád pevnější úchop, volí delší omotání, minimálně na šířku úchopu rukavice. Díky tomu získá pevné spojení mezi hokejkou a rukavicí.

U hráčů, kteří chtějí opravdu pevné spojení hole s rukavicí, je doporučováno využívat tzv. Grip pásky.

Co je to Grip páska

Grip páska je speciálním druhem pásky, která se používá pouze na vytvoření koncovky hole. Její struktura je velmi měkká a jemná, a tak by při použití na čepeli dlouho nevydržela. Grip pásky se stejně jako hokejové pásky prodávají v mnoha barevných variantách, kterými můžete odlišit svou hokejku. Grip páska má vysokou elasticitu a je šetrná k rukavici vůči prodření. Její povrch je impregnován přírodním latexem, který umožňuje perfektní přilnavost. Páska má dobrou pevnost v tahu, ale i přesto lze dobře trhat ručně v obou směrech.

Nasouvací koncovka na hokejku

Bull grip, RocketGrip a další nasouvací koncovky, které mají předem definovaný tvar, který je po celou dobu hraní neměnný, získali velmi rychle své místo na trhu. Tyto koncovky jen nasadíte na shaft, polijete horkou vodou a máte hotovo. Koncovka se přilepí k shaftu a vy můžete vyrazit na led.

Špunt na hokejku

Pokud patříte mezi hokejové pamětníky, jistě si pamatujete klasický hokejový špunt z černé gumy, který stačilo nasadit na hokejku, oblepit páskou a bylo hotovo. Tento hranatý, nebo kulatý špunt byl dlouho neodmyslitelnou součástí dřevěných hokejek, kde chránil rukavice proti prodření. Dnes s ním už hraje jen málokdo a k vidění je spíše u rekreačních bruslařů.