Bauer

vše o hokejové značce

hokejová značka bauer

Hokejovou značku Bauer není nutné v hokejových kruzích představovat. V moderní éře hokeje zastává dominantní pozici, kterou podrthují spoluprací s TOP hráči NHL. Na hokejman.cz se hokejové výstroji od Bauer velmi často věnujeme a proto jsme zde shrnuli maximum informací o značčce.

Historie značky Bauer

Jméno získala  podle svého zakladatele – Raye Charlese Bauera, který založil tuto fenomenální značku již v roce 1927, v městečku Kitchener – Ontario, tedy doslova kolébce hokeje, sportu, se kterým je už dlouho neodmyslitelně spjatá. Už v roce 1933, tedy šest let po založení Bauer Canadian Skate company, přišel Ray Charles s novinkou, která úplně změnila pojetí hokeje, jak ho známe i dnes. Dříve se totiž ostří brusle odepínalo od boty, jakkoliv je to pro moderní hokejové juniory nepředstavitelné. První zátěžový test ale ukázal, že jednodílné brusle budou mnohem lepší a novinka už ve světě ledového sportu zůstala napořád. Proč si vlastně složitě nasazovat ocelový nůž na spodek boty?

 

Spolupráce s TOP hokejisty

Bauer od počátku spolupracoval s mnoha hokejovými hvězdami. Z legend můžeme jmenovat třeba dvojici Bobby Orr – Bobby Hull, obránce a útočník, na které se vzpomíná v zámořských halách s láskou až dodnes, nejen pro jejich ofenzivní pojetí hry. Další? Guy Lafleur nebo Jacques Lemaire, samozřejmě. A bylo by vůbec možné, nemít na nohou brusle Bauer? Značce se určitě vyplatilo i letité partnerství s Ericem Lindrosem. Dnes v jejich výstroji září například Alexander Ovečkin.

Hokejové novinky a trendy

Ať už šlo o revoluční verzi nože TUUK z poloviny sedmdesátých let nebo model bruslí VAPOR, který spatřil světlo světa v roce 1997, Bauer vždy přinášel do ledových arén novinky, co vedly k ještě vyššímu zatraktivnění hry. Tak jak se hra zrychluje, je nutností zavádět novinky ve výstroji. Proto nám každoročně v rámci nové kolekce přibudou technologické vychytávky, materiály zesilující hokejky, nebo bezpečnostní prvky, které ochrání zdraví hokejistů. Jednou z posledních extravagantních novinek je i hokejová čepel s dírou uprostřed – hokejka Bauer Nexus ADV.

Hokejka z jednoho kusu

Jak zajistit, aby při střele obránce od modré doslova zaburácel led a brankář se už jen ohlédnul? Samozřejmě je třeba dodat ráně co největší razanci, to ale nepůjde bez takřka dokonalé hokejky. Právě tu přinesl na trh jako první Bauer – Vapor XXX byla totiž první svého druhu. Od té doby začal nový závod o dokonalou kompozitovou hokejku. Dnes se vyrábí maximálně odlehčené hole z jednoho kusu, které mají vyztužená riziková místa. Nic není jako dřív a tak se mění i klasický tvar hole, resp. shaftu, kdy z klasického obdélníku vznikl pětihra.

 

Značka Bauer, to je dominance

Bauer je skutečně dominantní firmou na trhu a bezesporu si svou pozici ještě dlouho udrží. Už jen proto, že dodává pro týmy NHL a je vidět všude. Od bruslí a hokejek, až po kalhoty, helmy, rukavice, ramenní chrániče a třeba také hokejové tašky. V příští generaci oslaví sto let na trhu, a i když je dnes centrála v USA – konkrétně městě Exeteru ve státě New Hampshire – je mnohými považována za kanadské rodinné stříbro…

Hokejová výstroj Bauer

Je značka Bauer vaší oblíbenou? Sledujte hokejmana a vždy budete jako první informováni o slevách, novinkách a dalších vychytávkách. Denně za vás sledujeme veškeré zmínky z internetu od oficiálních profilů. S námi vám nic neunikne. Hledáte-li recenze na hokejovou výstroj Bauer, vyberte si z nabídky níže.