Hokejová helma

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejová helma zachraňuje životy

Hokejová helma zachraňuje denně životy hokejistům. Proto je výběr helmy nesmírně důležitý. Kvalitní hráčská helma musí projít speciální zátěžovou zkouškou, díky které získá potřebnou atestaci pro lední hokej. Hokejová helma se skládá z vnější plastové struktury, pod kterou jsou výztužné materiály ve více vrstvách, které tlumí nárazy a udržují helmu na hlavě. V oblasti uší jsou vyjímatelné chrániče, které lze snadno odmontovat. K bezpečnému uchycení helmy slouží gumové uši po stranách helmy, které jsou spojeny páskem s klipsou. Jednotlivé helmy se liší zejména v použitých materiálech, hmotnosti a systému upínání, nebo změny velikosti. Na každou hokejovou helmu lze připevnit hokejovou mřížka i plexi. Na hokejman.cz se bezpečnosti hokejové výstroje pozorně věnujeme a tak v případě, že se nám některá helma nezdá dostatečně bezpečná, informujeme vás o ní.

Výběr hokejové helmy

Helma na hokej bude chránit Vaši hlavu, proto byste s výběrem hokejové neměli sázet na náhodu. Doporučujeme si přečíst článek Jak vybrat hokejovou helmu. Obsahuje i video, které ukazuje, že kvalitní helma na hokej Vás pomůže ochránit od těžkého zranění hlavy. Některé helmy mohou být pro hokej nebezpečné. Informaci které, jsme pro vás přidali do článku Mnoho hokejových helem je životu nebezpečných.  Otřes mozku patří k velmi častým zraněním, ke kterým během hokeje dochází. Pro hokejisty však existuje jednoduchá ochrana, o které možná ani netuší. Řeč je o chráničích na zuby. Všechny helmy, které najdete na našem webu, jsou testovány a prověřeny podle norem IIHF.  Nabízíme vám profesionální pohled a poradenství při výběru hokejové helmy.  Pokud si nejste jistí velikostí, můžete využít naší tabulky velikosti helem, nebo se obrátit na nás a my Vám rádi poradíme.

Barevné Hokejové helmy

Hledáte hokejovou helmu, která bude barevně ladit s barvami vašeho týmu? Ať už jste hobby hráč, dítě, nebo profík, jistě víte, že není důležitý výkon, ale jak u toho vypadáte. Dobře, možná to není to hlavní, ale pro mnoho hráčů je design důležitý. Výrobci hokejových helem nabízejí 5 základních barev, které najdete na většině hokejových obchodů. Jsou to: černá, červená, navy, bílá a modrá. Občas lze narazit na zelené, či žluté helmy, ale tyto barvy jsou spíše zakázkové, tedy pořízeny pro účely reprezentace klubu. Pokud nakupujete helmy pro celý tým, určitě si můžete poptat i nějakou netradiční barvu.

Dětská hokejová helma

Výběr hokejové helmy pro dítě není nikterak těžký, ale je vhodné helmu před nákupem odzkoušet. Nejdůležitějším faktorem dětské helmy je její bezpečnost. Vybírejte pouze ty helmy, které mají platné atestace a jsou nepoškozené. Dětské hokejové helmy mají ve většině případů označení JR a nabízejí se pouze v jedné velikosti. I tak lze helmu přizpůsobit, aby perfektně sedla na hlavu vašeho dítěte. Nezapomeňte, že děti do 18 let musí mít povinně kryt obličeje, tedy mřížku. U většiny prodejců lze kombinaci helmy s mřížkou tzv. combo koupit za zvýhodněnou cenu.

K čemu se hokejová helma nehodí

Možná vám to přijde spíše vtipné, ale rozhodně je vhodné zmínit, že hokejová helma není vhodná pro jiné sporty, než je lední hokej, hokejbal a inline hokej. V žádném případě nepoužívejte hokejovou helmu na cyklistiku, jízdu na skateboardu, či motocyklu. Každé odvětví má specifické potřeby ochrany, které nemusí být obsaženo ve specializované helmě na hokej. Hráčská hokejová helma není vhodná pro použití pro brankáře a to v žádné věkové kategorii. Brankářská maska je uzpůsobena na lokální nárazy puků, kdežto hráčská na nárazy obecnější, s větším místem rozptylu nárazu.

Kdy je hokejová helma nebezpečná

Za nebezpečnou, můžeme považovat takovou helmu, která dostatečně nechrání hlavu hráče. Pokud na helmě najdete jakoukoliv prasklinu, je vhodné helmu vyměnit. Každá prasklina na helmě se bude časem zvětšovat a i když nedosáhne většího rozměru, je riziková. Pokud byste například dostali ránu přímo do místa prasknutí, může dojít k průchodu puku až k hlavě hráče. Vnější skořepina hokejové helmy má za úkol nevpustit puk dovnitř. Pokud je však místo již porušené, nedokáže síle úderu vzdorovat. Prasknutí plastu na helmě tedy nadneseně znamená, že helma splnila svůj ochranný účel a nastal čas na výměnu. V žádném případě se nesnažte helmu upravit tavením, či lepením. Skořápka musí být z jednoho neporušeného kusu, jinak nebude plnit svou funkci.