Páska na hokejku

Značka

Velikost

Barva

Páska na hokejku, ang. hockey tape je nejčastěji kupovaným doplňkem u hokejistů. Pásku si každý hráč kupuje stejně automaticky, jako například v běžném obchodě vždy vezmete pečivo. Páska na hokejku je takovým denním chlebem pro hokejky hokejistů. V naší nabídce obchodů naleznete mnoho barevných variant, díky kterým se můžete sladit s barevnou kombinací svého týmu, nebo se odlišit od klasických barev, tedy černé a bílé. I u pásek jsou rozdíly, o kterých byste měli vědět. Vše potřebné se dozvíte v článku Trhací a netrhací pásky na hokejku, nebo v článku Jak vytvořit optimální omotání hole.

Proč používat pásku na hokejku

Páska na hokejku chrání vaši čepel a při pravidelné péči dokáže významnou měrou prodloužit její životnost. Led a voda, se kterými je čepel během hraní neustále v kontaktu, narušují strukturu hole a v případě, že je již narušena, dokáží jí nenávratně poškodit. Proto je vhodné používat a udržovat pásku na hokejku v perfektním stavu.

Typy pásek na hokejku

Pásky na hokejku lze rozdělit dle struktury na trhací a netrhací. Netrhací, dříve označované jako „silonové“ se už skoro nevyrábí. Tyto pásky byly odolnější a jejich struktura byla voskovaná, tedy odpuzovala vodu, což bylo vhodné zejména u dřevěných hokejek. Netrhací pásky však byly výrazně těžší a tlustší, což v trendu odlehčování nemělo nárok na přežití. Trhací pásky používáme dodnes. Kromě bílé a černé varianty jsou na trhu k dispozici barevné pásky na hokejku, které i profi hokejisté využívají, např. při svátcích, či k podpoře boje proti rakovině. Zejména mezi mladšími hokejisty se projevuje trend v užívání tzv. Blade Tape, které jsou takové nalepovací gumové pásky na čepel.

Kde používat pásku na hokejku

Páska na hokejku je určena k ochraně hole, jak už její název vypovídá. I tak ji někteří hráči využívají místo pásky na holeně, zřejmě pro její vyšší pevnost. S páskou na hokejku můžete vytvářet koncovku hole pro lepší držení (tzv. špunt), zesilovat grip na holi a samozřejmě omotávat čepel hokejky.

Voskování pásky na čepeli

Jak prodloužit životnost pásky a hokejky zároveň? Používejte vosk na hokejku. Speciální vosk funguje jako ochranný štít, který zabrání vodě a ledu, aby pronikly do hole. Led, který se dostane do hole, může díky rozpínání poškodit strukturu hole, či ji úplně prasknout. Někteří hokejisté používají místo vosku hokejový puk, kterým vyhladí pásku na holi do hladka a ta pak silněji drží čepel hokejky.