Brusle Bauer Supreme
Hokejové brusle Bauer Supreme jsou doslova střední cestou mezi Nexus a Vapor. Tato řada je navržena pro výkon. Silový hráči, kteří dosahují maximální rychlosti vyžadují tuhou botu, která jejich odrazy podrží. Pokračovat …
Hokejové brusle FAQ
- Jak vybrat hokejové brusle
- Vše o bruslích
- Údržba hokejových bruslí
- Tepelné tvarování bruslí
- Jak tvarovat nižší řady bruslí
- Co je holder
- LightSpeed Edge - revoluce ve výměně nožů
- Powerfoot - hokejová vložka do bruslí
- Skenování nohou při výběru bruslí
- Kraso brusle vs. hokejové brusle
- Rozdíly mezi hráčskými a brankářskými bruslemi
- Nejlepší brousky na brusle
- Trenažér pro základy bruslení
- Dívčí zimní brusle
- Dětské zimní brusle
- Kačenky nejsou brusle
- Gelové vycpávky do bruslí
- Skate Fender - ochrana nártu brusle
- Zlepšováky bruslí RBK
- Hokejové tkaničky - voskované vs bavlněné
404 - Nenalezeno
Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.
Nejnovější články o bruslích
Anatomicky tvarovaná bota obepíná nohu hráče a doslova dochází k její fixaci. Hráč tak přenese maximum odrazové energie do bruslení a naplno využije potenciál svých nohou. Modelová řada Supreme, to je kousek historie. Od roku 1969 kdy Bauer začal s výrobou bruslí, jsou brusle Bauer Supreme na trhu a doslova vydláždili cestičku do světa profesionálního hokeje. S novým značením šířek pomocí FIT stupnice nastává otázka, jestli tyto tradiční brusle nebudou jen historií a Bauer nezmění trend tří řad do jedné s individuálním nastavením.
Bauer FIT systém
Supreme FIT vyjadřuje, jak jsou tyto brusle velikostně dimenzované. Původně stačilo znát rozdíl mezi šířkou D, E a EE, to se však změnilo a tak nyní bude na bruslích Supreme označení FIT stupnice. Ta vyjadřuje nejen obecnou šířku, ale hned čtyři různé rozměry. Hloubku paty, výšku nártu, prostor v oblasti kotníku a šířku kotníku. Ty pak označuje jako FIT 1, FIT 2 a FIT 3. Zda-li budou FITy přibývat, nebo zůstanou na třech variantách ví jen v Baueru. Trend však napovídá, že by v budoucnu mohlo dojít k jakémusi sloučení všech řad bruslí do jedné, kde si hráč navolí svůj FIT.
Aktuálně známe tyto druhy FITů:
- FIT1 (D) – Nízká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, úzká šířka kotníku = celkově úzká noha
- FIT2 (E) – Střední hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, střední šířka kotníku = střední šířka nohy
- FIT3 (EE) – Vysoká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, široká šířka kotníku = celkově širší noha
Výkonnostní třída bruslí
Každá brusle má své zařazení do výkonnostní třídy. Díky tomu můžeme jednotlivé třídy filtrovat a srovnávat jejich další parametry. Výkonnostní třída rozděluje brusle i dle ceny. Nejvyšší, profesionální třída využívá nejmodernější materiály a formy výroby, které s sebou samozřejmě nesou i vysoké náklady. PRO řada je určena hráčům, kteří bruslí denně a potřebují skutečnou oporu. Střední řada, označovaná jako poloprofesionální je určená nejširší skupině hráčů, kteří stojí na bruslích 3-5 x týdně. Cenově je více přijatelná, a navíc obsahuje několik prvků z TOP třídy. Základní třída se označuje jako hobby, či amatér a je určená pro bruslení 1-3 x týdně. Zde se využívá nejlevnějších materiálů, které neposkytují příliš bezpečnosti hráčům. Pro kontaktní hokej se spíše nedoporučuje.
Prodloužení životnosti bruslí
Pokud se o své brusle nebudete starat, vypoví vám za pár let službu. Brusle je třeba dostatečně vysoušet, starat se o jejich ostří a desinfikovat je. V hokejové šatně je po každém tréninku doslova cítit vlhkost, která nepříznivě působí na celou hokejovou výstroj. Díky vlhkosti je zde ideální prostor pro tvorbu bakterií a plísní, které vás mohou potrápit. Pomocí mohou být desinfekční prostředky, vyvinuté speciálně na hokejovou výstroj. Stačí výstroj i brusle pravidelně desinfikovat a bakterie nemají šanci. Co by každý hráč neměl opomenout? Kontrolu ostří. Brusle, které nejsou nabroušené, jsou k ničemu.