Brusle Bauer Supreme

Hokejové brusle Bauer Supreme jsou doslova střední cestou mezi Nexus a Vapor. Tato řada je navržena pro výkon. Silový hráči, kteří dosahují maximální rychlosti vyžadují tuhou botu, která jejich odrazy podrží. Pokračovat …

Anatomicky tvarovaná bota obepíná nohu hráče a doslova dochází k její fixaci. Hráč tak přenese maximum odrazové energie do bruslení a naplno využije potenciál svých nohou. Modelová řada Supreme, to je kousek historie. Od roku 1969 kdy Bauer začal s výrobou bruslí, jsou brusle Bauer Supreme na trhu a doslova vydláždili cestičku do světa profesionálního hokeje. S novým značením šířek pomocí FIT stupnice nastává otázka, jestli tyto tradiční brusle nebudou jen historií a Bauer nezmění trend tří řad do jedné s individuálním nastavením.

Bauer FIT systém

Supreme FIT vyjadřuje, jak jsou tyto brusle velikostně dimenzované. Původně stačilo znát rozdíl mezi šířkou D, E a EE, to se však změnilo a tak nyní bude na bruslích Supreme označení FIT stupnice. Ta vyjadřuje nejen obecnou šířku, ale hned čtyři různé rozměry. Hloubku paty, výšku nártu, prostor v oblasti kotníku a šířku kotníku. Ty pak označuje jako FIT 1, FIT 2 a FIT 3. Zda-li budou FITy přibývat, nebo zůstanou na třech variantách ví jen v Baueru. Trend však napovídá, že by v budoucnu mohlo dojít k jakémusi sloučení všech řad bruslí do jedné, kde si hráč navolí svůj FIT.

Aktuálně známe tyto druhy FITů:

  • FIT1 (D) – Nízká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, úzká šířka kotníku = celkově úzká noha
  • FIT2 (E) – Střední hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, střední šířka kotníku = střední šířka nohy
  • FIT3 (EE) – Vysoká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, široká šířka kotníku = celkově širší noha

Výkonnostní třída bruslí 

Každá brusle má své zařazení do výkonnostní třídy. Díky tomu můžeme jednotlivé třídy filtrovat a srovnávat jejich další parametry. Výkonnostní třída rozděluje brusle i dle ceny. Nejvyšší, profesionální třída využívá nejmodernější materiály a formy výroby, které s sebou samozřejmě nesou i vysoké náklady. PRO řada je určena hráčům, kteří bruslí denně a potřebují skutečnou oporu. Střední řada, označovaná jako poloprofesionální je určená nejširší skupině hráčů, kteří stojí na bruslích 3-5 x týdně. Cenově je více přijatelná, a navíc obsahuje několik prvků z TOP třídy. Základní třída se označuje jako hobby, či amatér a je určená pro bruslení 1-3 x týdně. Zde se využívá nejlevnějších materiálů, které neposkytují příliš bezpečnosti hráčům. Pro kontaktní hokej se spíše nedoporučuje.

Prodloužení životnosti bruslí

Pokud se o své brusle nebudete starat, vypoví vám za pár let službu. Brusle je třeba dostatečně vysoušet, starat se o jejich ostří a desinfikovat je. V hokejové šatně je po každém tréninku doslova cítit vlhkost, která nepříznivě působí na celou hokejovou výstroj. Díky vlhkosti je zde ideální prostor pro tvorbu bakterií a plísní, které vás mohou potrápit. Pomocí mohou být desinfekční prostředky, vyvinuté speciálně na hokejovou výstroj. Stačí výstroj i brusle pravidelně desinfikovat a bakterie nemají šanci. Co by každý hráč neměl opomenout? Kontrolu ostří. Brusle, které nejsou nabroušené, jsou k ničemu.