Brusle Bauer Supreme

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejové brusle Bauer Supreme jsou doslova střední cestou mezi Nexus a Vapor. Tato řada je navržena pro výkon. Silový hráči, kteří dosahují maximální rychlosti vyžadují tuhou botu, která jejich odrazy podrží. Hokejové brusle Bauer jsou konstruovány pro výkonnostní hokej. Ve svém nitru kombinují funkční materiály s odolnými prvky, díky kterým je noha hráče v bezpečí a může zužitkovat svůj potenciál.

Anatomicky tvarovaná bota obepíná nohu hráče a doslova dochází k její fixaci. Hráč tak přenese maximum odrazové energie do bruslení a naplno využije potenciál svých nohou. Modelová řada Supreme, to je kousek historie. Od roku 1969 kdy Bauer začal s výrobou bruslí, jsou brusle Bauer Supreme na trhu a doslova vydláždili cestičku do světa profesionálního hokeje. S novým značením šířek pomocí FIT stupnice nastává otázka, jestli tyto tradiční brusle nebudou jen historií a Bauer nezmění trend tří řad do jedné s individuálním nastavením.

Bauer FIT systém

Supreme FIT vyjadřuje, jak jsou tyto brusle velikostně dimenzované. Původně stačilo znát rozdíl mezi šířkou D, E a EE, to se však změnilo a tak nyní bude na bruslích Supreme označení FIT stupnice. Ta vyjadřuje nejen obecnou šířku, ale hned čtyři různé rozměry. Hloubku paty, výšku nártu, prostor v oblasti kotníku a šířku kotníku. Ty pak označuje jako FIT 1, FIT 2 a FIT 3. Zda-li budou FITy přibývat, nebo zůstanou na třech variantách ví jen v Baueru. Trend však napovídá, že by v budoucnu mohlo dojít k jakémusi sloučení všech řad bruslí do jedné, kde si hráč navolí svůj FIT.

Aktuálně známe tyto druhy FITů:

  • FIT1 (D) – Nízká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, úzká šířka kotníku = celkově úzká noha
  • FIT2 (E) – Střední hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, střední šířka kotníku = střední šířka nohy
  • FIT3 (EE) – Vysoká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, široká šířka kotníku = celkově širší noha

Výkonnostní třída bruslí 

Každá brusle má své zařazení do výkonnostní třídy. Díky tomu můžeme jednotlivé třídy filtrovat a srovnávat jejich další parametry. Výkonnostní třída rozděluje brusle i dle ceny. Nejvyšší, profesionální třída využívá nejmodernější materiály a formy výroby, které s sebou samozřejmě nesou i vysoké náklady. PRO řada je určena hráčům, kteří bruslí denně a potřebují skutečnou oporu. Střední řada, označovaná jako poloprofesionální je určená nejširší skupině hráčů, kteří stojí na bruslích 3-5 x týdně. Cenově je více přijatelná, a navíc obsahuje několik prvků z TOP třídy. Základní třída se označuje jako hobby, či amatér a je určená pro bruslení 1-3 x týdně. Zde se využívá nejlevnějších materiálů, které neposkytují příliš bezpečnosti hráčům. Pro kontaktní hokej se spíše nedoporučuje.

Prodloužení životnosti bruslí

Pokud se o své brusle nebudete starat, vypoví vám za pár let službu. Brusle je třeba dostatečně vysoušet, starat se o jejich ostří a desinfikovat je. V hokejové šatně je po každém tréninku doslova cítit vlhkost, která nepříznivě působí na celou hokejovou výstroj. Díky vlhkosti je zde ideální prostor pro tvorbu bakterií a plísní, které vás mohou potrápit. Pomocí mohou být desinfekční prostředky, vyvinuté speciálně na hokejovou výstroj. Stačí výstroj i brusle pravidelně desinfikovat a bakterie nemají šanci. Co by každý hráč neměl opomenout? Kontrolu ostří. Brusle, které nejsou nabroušené, jsou k ničemu.