Puky NHL

Tým

Puky NHL jsou cennými sběratelskými předměty pro fanoušky NHL z celého světa. Tyto puky s klubovými barvami a logem nejsou určeny k běžnému hraní, ale k vystavení na viditelné místo v domácnosti.

Puky NHL jsou stejně jako hokejové puky vyráběné z tvrdé gumy s rozdílem ve vnějším nátisku daného klubu. Tento vzor není příliš odolný, a tak v případě, že neodoláte a vyzkoušíte tvrdost své střely, může dojít k jeho poškození.

Podepsané puky NHL

Pokud se setkáte s pukem NHL, který je navíc opatřen podpisem, máte před sebou cennou relikvii. Podepsané puky jsou mezi sběrateli velmi žádaným artiklem, který během let a s úspěchy daného hráče, získává na ceně.

Puky NHL jsou také vyráběny v různých designech a speciálních edicích. NHL vydává tyto edice k jubileům klubů, či jako poctu k výročí, či úspěchu hráče. Sběratelé tak mají možnost zaměřit se na sérii jednoho klubu, či legendárního hráče jako je Jaromír Jágr, Wayne Gretzky, či Alexander Ovečkin. Puk podepsaný Wayne Gretzkym byl prodán v roce 2016 za 50 000 USD. V roce 2021 byl prodán puk podepsaný skupinou hokejových legend včetně Bobbyho Orra, Mario Lemieuxe a Gordieho Howea za rekordní sumu 57 737 USD.

Prodej sbírky NHL puků

Pokud se sběratel rozhodne prodat svoji sbírku puků NHL, může to být velmi výnosný bussines. Na aukci puků se specializují některé aukční domy, které pomohou sběrateli k vytouženému zisku, či kupujícímu k cennému pokladu. V roce 2019 byl na aukčním portálu Classic Auction vydražen dosud nejdražší hokejový puk, který byl použit během prvního zápasu NHL v roce 1917 mezi Montreal Canadiens a Toronto Arenas. Tento puk byl prodán za částku 137 000 USD.

Hokejové puky jsou důležitou součástí hokeje a velmi důležitými sběratelskými předměty. Mnozí hráči si sami schovávají puky ze svých významných zápasů, kdy zaznamenají první gól, hattrick, či dosáhnou jiného jubilea.