Dětské brusle

Značka

Velikost

Produktová řada

Dětské brusle a jejich výběr jsou každoročně před Vánoci velkým tématem. Bruslení s dětmi v zimním období je nejen zábavné, ale i velmi pozitivní pro vývoj motoriky dítěte. Během bruslení si dítě zlepšuje rovnováhu, koordinaci i sílu nohou, což může nadále využít i v jiném sportu.

Brusle na led dětské

Při výběru dětských bruslí je důležité věnovat pozornost velikosti, tvaru a úrovni jejich ochrany. Pro bruslařské začátky nemusíte pořizovat brusle, které jsou určeny malým hokejistům. Tyto brusle sice skvěle chrání, ale pro běžné bruslení je tato ochrana zbytečná. Dětské brusle musí skvěle sedět. Nedoporučujeme pořizovat větší velikost brusle než o půl čísla. Ve větší brusli má noha dítěte příliš volnosti, a tak se mu hůře ovládá. Před nákupem zkontrolujte, zda vaše dítě nemá širokou nohu. Většina dětských bruslí jsou střihově úzké, což by mohlo vést k nepříjemným otlakům.

Bezpečnost dětí při bruslení

Ochrana dítěte při bruslení by měla být naprostou samozřejmostí. Mezi základní ochranné vybavení patří helma (můžete využít i cyklistickou), rukavice, chrániče loktů a holení. Bruslařské začátky bývají plné pádů a přeci nechcete dítěti tento krásný sport ze začátku znechutit. Pokud dítě nikdy nebruslilo, je vhodné začít pomalými krůčky s oporou rodiče, kuželu, či bruslařského trenažéru.

Bruslení na ledě je skvělou zábavou pro celou rodinu. Rodiče by však měli mít vždy na paměti, že bezpečnost dítěte je to hlavní. Proto by vždy měli být na ledě přítomni a pomáhat mu.