Helmy Bauer

Značka

Velikost

Produktová řada

Helmy Bauer patří mezi nejhledanější značky mezi hráči. Aby ne, bezpečnost hokejové helmy řeší každý hokejista a helmy Bauer obecně platí jako uživatelsky velmi bezpečné. Tlak na ochranu hlavy hokejistů je rok od roku větší. Časté otřesy mozku způsobené zrychlujícím se tempem hry, ukončují mnoho nadějných kariér hokejistů.  Pokud si chcete pořídit novou hokejovou helmu, doporučuji věnovat čas navíc čtením našeho článku, jak vybrat hokejovou helmu. Zde se dozvíte, na co si dát pozor a co musí helma splňovat, aby byla uznána jako vhodná k hokeji.

Řady helem Bauer

Helmy Bauer nejsou na rozdíl od ostatní hokejové výstroje dále děleny dle řad. I když se tu a tam objeví označení helmy Bauer Vapor, v dalším roce přijde jiná, která nese naprosto odlišný název. Tvar helmy a její vnitřní vložky je vždy upravitelný, tedy se dokáže přizpůsobit na tvar vaší hlavy.

Atestace hokejové helmy

Každá helma Bauer, kterou najdete na našich stránkách, splňuje platné atestace pro hokej. Pokud by helma nebyla určená pro hokej, ale pouze pro bruslení, vždy tuto informaci uvádíme. Atestace hokejových helem provádí nestranné společnosti, které následně udělují své certifikáty. Aby se předešlo případným sporům o trvanlivosti a zárukách kvality, mají tyto certifikáty platnost pouze 5 let. Proto se u helem uvádí pětileté období expirace.

Combo helmy Bauer

Pro všechny hráče mladší 18 let a hokejisty platí pravidlo povinné ochrany obličeje. Znamená to tedy, že obličej hokejistů a hokejistek musí být chráněn mřížkou či celoobličejovým plexi. Helmy Bauer se pro tuto skupinu speciálně vyrábí ve variantě „combo“. Helma combo znamená kombinace helmy a mřížky. Jde tedy o zvýhodněný set na ochranu hlavy.

Zvýšená ochrana hlavy

Pokud přemýšlíte, jak se ještě více chránit, proti případným úrazům hlavy, můžete si kromě kvalitní helmy Bauer pořídit dodatečnou ochranu v podobě chrániče na zuby. Nošením chrániče na zuby prokazatelně snižujete riziko otřesu mozku. O přínosu chráničů na zuby si můžete přečíst v článku – Co vše chrání chrániče na zuby.

Na co se nesmí používat helmy Bauer

Nestává se to příliš často, nicméně je dobré zmínit, že hokejové helmy slouží pouze pro ochranu hráčů během hokeje, inline hokeje a hokejbalu. Pro jiné druhy sportů není stavěná, a tak by mohlo dojít k nechtěnému úrazu. Samotný výrobce Bauer v přiloženém návodu upozorňuje, že helma není vhodná pro cyklistiku, motorismus, či bojové sporty. V žádném případě není vhodné hráčskou helmy používat brankáři v bráně. Brankáři mají vlastní brankářskou masku, která je vytvořena přesně pro jejich potřeby.

Kdy vyměnit hokejovou helmu

Pokud má hokejová helma nějaký defekt, pak je nutné ji bezodkladně vyměnit za jinou. Nejčastěji se setkáváme s dotazy, zda je možné opravit prasklinu na helmě. Odpověď je vždy NE. Pokud vám helma praskla, není ji vhodné opravovat. Pouze celistvá ochrana vás může ochránit. Prasknutí helmy při hře znamená, že splnila svůj účel. Náraz do místa, kde je helma prasklá, by již helma nemusela zvládnout a pro vás by to mohlo mít fatální následky. Neriskujte!

Desinfekce helmy

Péči o hokejovou výstroj se na našem webu věnujeme opravdu často. Stejně automatická, jako pravidelná hygiena těla, by měla být i hygiena hokejové výstroje. Pravidelným čištěním vnitřní části helmy zabráníte vzniku bakterií a plísní, které by vám mohly způsobit vleklé kožní problémy. Na hokejman.cz doporučujeme postupy, jak desinfikovat jednotlivé části výstroje. Helmu lze vytřít kusem látky a desinfikovat pomocí speciálního spreje na hokejovou výstroj. Přehled kvalitních desinfekcí určených pro hokejovou výstroj pravidelně aktualizujeme a sami testujeme.