Hokejové puky

Značka

Velikost

Barva

Tým

Chytáte se vyrazit na zamrzlý rybník nebo vás čeká trénink na místí ploše? Tak či tak budete potřebovat hokejové puky. Proč se té gumové věci říká puk? Hokejová historie je v této otázce vcelku nejasná. Hokejové puky nemají žádné oficiální zmínky, ale teorie naznačují, že byly pojmenovány po šibalské postavě z hry W. Shakespeara – Sen noci svatojánské nebo z keltského termínu pro udeření ve hře. Hokejové puky jsou nedílnou součástí každého hokeje. Bez nich by se jen parta nadšenců bezmyšlenkovitě srážela na zamrzlé vodě.

Proč hokejové puky zmrazují?

Jak si můžete všimnout při zápasech NHL, jsou hokejové puky vždy zmrazené. Zmrazené puky lépe kloužou po ledě a hlavně nemají tendenci k odskakování. Puk se během hry může zahřát, proto se zejména v TOP soutěžích puky mění za zmrazené.

Inline puky

Jste-li příznivci inline hokeje, jistě znáte barevné inline puky, které jsou viditelně jiné než hokejové puky. Na našem webu sdružujeme nabídku puků a inline puků od více dodavatelů, dále puky NHL a rozdílných velikostech pro trénink. V rámci nácviku mimo ledovou plochu je velmi oblíbený tzv. Green Biscuit, který snadno klouže po betonových površích.

Pouliční hokej

Jistě mnoho z vás začínalo s hokejem na venkovním plácku, kde se utkání s tenisákem odehrávala na denní bázi. Dnes jsou pro pouliční hokej používány speciální oranžové míče, které se neodráží, neskáčou a obecně s lepšími vlastnostmi pro venkovní hokej. Někteří výrobci dokonce vyrábí speciální puky s kuličkovými ložisky které snadno kloužou po povrchu.