Hokejové značky

Trh s hokejovou výstrojí se neustále mění a boj o oblíbenost hráčů nikdy nekončí. Jaké jsou TOP hokejové značky na trhu a kdo se naopak propadá do zapomnění? Aby jsme nehodnotili pouze na základě odhadu, porovnávali jsme dostupná data z prodejů, počty profesionálních hráčů hrajících na značce a viditelnost na mezinárodní úrovni. Proto v tabulce nenajdete lokální značky jako Botas, Ferland, nebo Tackla. Tyto značky jsou sice dostupné v našich krajinách, ale v rámci globálního marketu nemají zastoupení. Kdo tedy patří mezi TOP 10 hokejových značek?

TOP 10 hokejové značky

První trojice značek je prakticky neměnná, i když se na ni rychle dotahuje značka True. Tyto stálice, které mají na trhu své pevné místo. Ale nemuselo tomu tak být. Vezměte si třeba CCM, značka, která si prošla bankrotem na začátku osmdesátých let a musela se znovu probojovat na špici v oblíbenosti. Bauer, u která mohla nést označení Nike, či jiné značky, kterou v rámci akvizic pohltili (Easton, Mission, Cooper a další). U každé značky by se určitě našlo téma, kvůli kterému by zde nemuseli být.

Bauer

Bauer je jedním z největších výrobců hokejové výstroje. Jejím vlastníkem je technicky značka Nike, ale spadá pod Performance Sports Group Ltd. V rámci sponzoringu podporují hráče z NHL i KHL jako jsou Patrick Kane, Jack Eichel, Auston Mathews a další. Pod Bauerem stále fungují značky Easton a Mission i když ve velmi omezeném režimu.

CCM

CCM je věčným konkurentem Baueru o pomyslnou první příčku. Sídlo společnosti je v kolébce hokeje Kanadě, na což jsou v CCM hrdí. Značka je přímo spojena s Reebok, se kterou vzájemně kooperují. Mezi jejich TOP hráče patří Connor McDavid, Alexander Ovečkin, nebo Bret Burns.

Warrior

Na pomyslné třetí příčce je značka Warrior. Dříve velmi agresivním stylem útočila na smysly hokejistů, což se jim jistě vyplatilo. Jejich crazy design milovali jak nejmladší hráči, tak ti dospělí. Dnes se již značka etablovala na trhu zejména díky své silné „matce“. Vlastníkem značky je společnost New Balance, která je silným hráčem ve sportovním průmyslu. Warrior podepsal spolupráci s takovými jmény jako jsou Leon Draisaitl, Dylan Larkin, Brad Manchard, či Slovenská legenda Zdeno Chára.

True

Velmi mladá a dravá značka vylétla v posledních letech doslova jako raketa. True vyrábí vybavení pro lakros, baseball a golf a poměrně nedávno pronikla i na hokejový trh. Během pár let se značce podařilo to, co málo kdo čekal. Nejen že se chyla v maloobchodu, ale dostali pod svá křídla hráče jako Mitch Marner, Connor Hellebuyck a Ryan Johansen.

Graf

Graf je značka jež klade důraz především na své hokejové brusle. Jejich výroba produkuje i hokejky a hokejovou výstroj, ale hlavní bussines jsou brusle. Velmi pohodlné, mistrovsky zpracované v tradičním i moderním pojetí. To je Graf.

Sherwood

Značka Sherwood pochází z Kanadského Sherbrook. Jejich hlavním prodejním artiklem jsou hokejky, které však z NHL více méně zmizeli. Od roku 2008 je Sherwood výhradním výrobcem puků pro NHL.

Reebok

Reebok je sportovní gigant. V roce 2005 byla značka Reebok společně s CCM koupena Addidasem. Společnost se rozhodla vše vsadit na jednu kartu a tak se od roku 2010 utlumuje výroba Reeboků a vše přebírá CCM.

Easton

Tenis, baseball, lakros a následně i hokej. Touto cestou se Easton dostal na trh a v začátcích 90. let dokonce patřil mezi TOP výrobce hokejek. Na holích Easton hrál i legendární Wayne Gretzky. Dnes už hráče na Easton neuvidíte. Technologie odkoupil Bauer a samotná značka přestala vyrábět hokejové vybavení.

STX

Další lakrosovou značkou, která pronikla do světa hokeje je STX. V NHL sice neuvidíte hráče s jejich výrobky, ale na prodejnách hokejových obchodů můžete najít jejich hokejky a rukavice.

Fischer Hockey

Značku Fischer jsme zařadili na poslední místo v naší top ten, jelikož v evropských vodách již má své místo. Značka se etablovala zejména v KHL a evropských ligách. Značka se soustředí na výrobu hokejek a doplňkového sortimentu jako je hokejové plexi, dresy či štulpny.

Překvapilo vás, že se některé hokejové značky nedostali do našeho hodnocení? Jaké by jste zařadili vy?