Dětské hokejové rukavice

Značka

Velikost

Produktová řada

Dětské hokejové rukavice jsou určeny pro hokejisty ve věku 4 – 9 let.  Pro hráče v tomto věku jsou ideální měkké rukavice, které lze snadno rozhýbat. Pro tuto věkovou kategorii Youth/junior jsou určeny rukavice ve velikostech 8″, 9″, 10″,11″ a 12″ palců. Dětské hokejové rukavice jsou u většiny výrobců nabízeny pouze v základních barvách jako jsou černá, nebo modrá. Barevné kombinace jsou velmi ojedinělé. 

Jak vybrat dětské hokejové rukavice

Při výběru dětských rukavic není třeba bazírovat na ochraně. V juniorském věku sice dochází ke kontaktu při hře ale riziko zranění je zde velmi malé. U většiny modelů jsou již do rukavic přidány základní plastové výztuhy, která plní primární ochranu proti nárazům. V rámci výkonnostních tříd pak výrobci rukavic nabízejí více, či méně ochranných prvků, které přispívají k celkové ochraně rukou ale nejsou nutné. Pokud vybíráte hokejové rukavice, jistě si přečtěte náš článek Jak vybrat hokejové rukavice, případně Velikost hokejových rukavic, které vám se správným výběrem pomohou.

Velikosti dětských rukavic

Hokejové rukavice Youth jsou určeny pro nejmenší hokejisty a jsou označovány čísly velikosti 8″ a 9″. Tyto základní modely rukavic mohou být vyztuženy plastovými výlisky na vnější straně rukavice pro větší bezpečnost. Pro všechny dětské hokejové rukavice platí, že musí být vyrobeny z měkčí a lehčí struktury, než je tomu u seniorských rukavic. Díky vhodnému poměru bezpečnosti a lehkosti je pro malé hráče jednodušší rukavice ovládat.

Hokejové rukavice Junior jsou nejčastěji označovány čísly velikostí 10″, 11″a 12″, u některých výrobců se můžeme setkat i s velikostí 12,5″. Juniorské hokejové rukavice jsou vyrobeny z lehčích materiálůa základní ochranou rukou.