Vosk na hokejku

Barva

Vosk na hokejku je ultimátním vylepšením, které prodlužuje životnost vaší hole a přidává jí mnoho extra vlastností. Voskování čepele je běžnou součástí péče o hokejku. Mnoho hráčů si pomocí pásky na hokejku omotává svou čepel jako rutinu, před každým tréninkem. Znalí hráči posunuli tento rituál ještě o kus dál pomocí voskování.

Vosk na hokejku přidává lepivost na čepel, díky čemuž zlepšuje její kontrolu nad pukem. Voskovaná čepel snadněji klouže po ledě, čímž zrychlí vaše stahovačky. Přidaná přilnavost pomáhá s rotací puku na čepeli a tlumí vibrace, které při nárazu puku do hole přicházejí. Prokazatelné jsou i účinky vosku na životnost čepele. Vosk na hokejku prodlužuje její životnost protože nedochází k jejímu opotřebení, ale pouze opotřebení vosku a pásky. Vrstva vosku dokáže zabránit hromadění a přimrznutí sněhu na holí, čímž dělá její strukturu neměnnou.

Běžný vosk vs. Vosk na hokejku

Mezi vosky je obrovský rozdíl. Běžný vosk ze svíčky není určen pro mrazivé prostředí hokejových ploch a tak se v konfrontaci s mrazem začne drolit. Oproti tomu speciální vosk na hokejku odolává chladu a jeho struktura se v mrazu nemění.

Speciální vosky na hokejku fungují ve dvou úrovních.

  • První vrstva vosku se vsákne do hokejové pásky a zcelí její strukturu
  • Druhá vrstva zvýší její lepkavost, tedy snadněji reaguje při kontaktu s pukem

Jak voskovat hokejku

Stejně jako při omotání hokejky páskou je i voskování velmi individuální a je třeba si najít vhodný styl. Voskování hokejky věnujte péči. Naneste ho na čepel rovnoměrně, bez zbytečného tlaku, kdy by hrozilo jeho drolení. Ujistěte se, že jste navoskovali každý kousek čepele, tedy nikde nezůstal prostor, kde by se mohl zachytávat sníh. Nejdůležitější částí k voskování je spodní hrana čepele a patka hole. Tyto místa jsou nejvíce namáhána a je tedy vhodné je navoskovat více.

Jak často voskovat čepel? Čepel je vhodné voskovat před každým tréninkem a při novém omotání čepele.

Výhody vosku na hokejku

Kromě technických výhod, jež jsme zmiňovali výše, má vosk na hokejku další výhody. Moderní vosky jsou totiž parfémované, takže provoní vaši hokejovou tašku. Pokud nepoužíváte deodoranty na hokejovou výstroj, bude pro vás vůně tašky příjemným překvapením. Jedno malé upozornění, vosk na hokejku není jedlý (otestováno), jen skvěle voní. Na e-shopech prodejců můžete narazit na vůně jako kiwi, kokos, ananas, jahoda a mnoho dalších kombinací. Pokud řešíte obnovení gripu na shaftu, můžete využít vosk, který skvěle nahradí původní gripovou strukturu.