Brusle CCM Jetspeed

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejové brusle CCM Jetspeed dokonale přenášejí vloženou energii, čímž vytváří náskok, který může rozhodnout váš zápas.

Jste-li příznivcem bruslí CCM, jistě víte, že ve své nabídce mají tři rozdílné řady bruslí, které jsou typově vytvořeny pro potřeby tří skupin hráčů. Hokejové brusle CCM Jetspeed jsou takovým „benjamínkem“ jelikož se jedná o nejnovější řadu bruslí. Nastavení bruslí odpovídá dynamickému pojetí hry a lze je tedy označit za reakci na moderní hokej.

Jak sám název vypovídá Jet+Speed = jsou brusle CCM Jetspeed navrženy pro maximální rychlost a okamžité zrychlení. Konstrukce řady nabízí spíše průměrnou tuhost, což hráči poskytuje více obratnosti, při změnách směru. Pečlivě vytvořená struktura brusle umožňuje hráčům generovat přímější přenos energie, tedy získáte vyšší rychlost s vynaložením méně energie.

Fit brusle CCM

Přizpůsobte si tvar brusle výběrem vhodného střihu. Hledáte úzký, klasický nebo široký střih? Není problém. Díky CCM FIT programu si vybere snadno každý. Moderní brusle pomalu přecházejí z původního dělení šířky na moderní dělení pomocí Fitu. FIT brusle se u značky CCM měří na 3D skenneru, který naskenuje vaši nohu a vytvoří z ní 3D model. Ten pak v programu porovná s jednotlivými Fity a přiřadí vám ten nejvhodnější tvar brusle CCM Jetspeed. U CCM jsou fity označeny jako: Tapered fit, Regular fit a Wide fit.

  • CCM tapered fit – toto nastavení vyhovuje úzké a nízkoprofilové noze (dříve typicky Jetspeed D)
  • CCM Regular fit – toto nastavení vyhovuje střednímu profilu chodidla (dříve typicky Tacks D)
  • CCM Wide fit – toto nastavení vyhovuje širokým chodidlům s vysokým nártem (dříve EE)

Brusle CCM Jetspeed jsou navíc vybaveny metatonickým jazykem, který lze nastavit přesně podle tvaru nártu. Díky tomu získáte dodatečné pohodlí, se kterým je radost vyjet na led.

Výkonnostní úroveň bruslí CCM Jetspeed

Zajímá vás, proč brusle z jedné řady mají rozdílnou cenu? Důvodem je výkonnostní úroveň brusle. Ta představuje doporučenou frekvenci hraní a úroveň ochrany nohy hráče. Snadno tak odlišíte zimní brusle k bruslení na rybníce od těch profesionálních, které jsou určeny k zátěži profi hokejistů. U nás rozdělujeme brusle CCM Jetspeed do čtyř kategorií.

  • Zimní brusle – tento typ je vhodný pouze pro rekreační bruslení, neposkytují ochranu nohy proti nárazům.
  • Hobby hokejové brusle – základní modely hokejových bruslí, s jednoduchou ochranou nohy hráče. Doporučená frekvence hraní 1-2x týdně.
  • Poloprofesionální brusle – střední třída bruslí s vyšší ochranou. Vhodné pro frekvenci hraní 3-5x týdně.
  • Profesionální brusle – nejdražší modely bruslí s nejlepší ochranou nohy hráče. Určeno profesionálům s denní frekvencí hraní.

Údržba hokejových bruslí

Nepsané pravidlo u bruslí zní: Postarej se o své brusle a ony se pak postarají o tebe. Péči o nože, jejich ostří, či hokejovým tkaničkám se věnujeme v mnoha článcích na Hokejman.cz Neméně důležitým tématem je péče o vnitřní část. Pravidelná desinfekce vnitřku bruslí zabraňuje tvorbě bakterií a plísní, pro které jsou hokejové brusle ideálním prostředím vzniku. Na hokejman.cz doporučujeme speciální desinfekční prostředky na hokejovou výstroj, které sami používáme. O jejich funkčnosti svědčí desítky kladných recenzí z řad hokejistů. Pečujte preventivně o své brusle a vyhnete se nepříjemným kožním onemocněním.