Plexi na hokejovou helmu

Značka

Produktová řada

Plexi na hokejovou helmu může a nemusí chránit celý obličej. Hokejové plexiskla jsou vyráběna v několika velikostech, s různými výřezy a druhy lesku. Plexi na hokejovou helmu lze rozdělit na dvě kategorie.

  • Celoobličejové plexi – je alternativou k hokejové mřížce. Obě varianty chrání celý obličej i bradu hráče. Celoobličejové plexi nebo mřížku jsou povinni nosit hráči do 18 let a ženy bez výjimky. Od dovršení 18 let ho mohou hráči vyměnit za půl plexi.
  • Plexi (klasické, půl plexi) – chránící půl obličeje a poskytuje hráči větší přísun vzduchu při zachování ochrany očí. Plexi musí dle pravidel IIHF sahat ke špičce nosu hráče.

Plexi na hokejovou helmu se při kontaktu s potem či vodou začne mlžit. Proto je ho nutné pravidelně čistit a nanášet sprej na plexi, který zabraňuje jeho mlžení.

Hokejová helma s plexi

Na rozdíl od „combo helem“ (hokejové helmy s mřížkou) se hokejová helma s plexi ve výhodném setu neprodává. Pokud po takové setu toužíte, musíte si jednotlivé komponenty pořídit samostatně. Plexi na hokejovou helmu je dodáváno společně s montážní sadou, díky které ho lze namontovat na téměř všechny hokejové helmy. Před samotným nákupem si konektivitu plexi s vaší helmou raději ověřte u prodejce. Pokud si nejste jistí, zda si vybrat mřížku, či plexi, můžete se inspirovat naším článkem.