Hokejky Bauer

Hokejky Bauer dlouhodobě dominují na hokejovém trhu a k jejich popularitě přispívají i zvučná jména hokejistů, kteří s nimi hrají. Mezi nejznámější patří Alexander Ovečkin, Jonathan Toews, Patrick Kane a další. Tyto hvězdy sice nevyužívají retailové modely, se kterými se můžeme setkat v prodejnách, ale používají své „custom hole“. Tyto hole se liší v detailech, jako jsou zahnutí čepele, povrch hole, nebo corners. Tyto úpravy nejsou na první pohled zřejmé. Na hokejman.cz se snažíme psát recenze hokejek Bauer, které aktuálně přicházejí na náš trh. Pokud víte o novince, která nám zde chybí, napiště nám.

Výroba hokejek Bauer

Hole Bauer se v největší míře vyrábějí z kompozitových směsí a dalších příměsí. Tyto hole se vyrábí v Kanadě, Americe a nižší řady na Tchaj wanu a Číně. Stále však existuje menší procento hráčů, kteří hledají dřevěné hokejky Bauer. Pro tyto hráče má značka Bauer stále v provozu jejich výrobu ve Finsku.

Rozdělení holí Bauer

Pro lepší přehled můžeme rozdělit kompozitové hole do tří skupin, stejně jako je tomu u hokejové výstroje. Jsou to řady Vapor, Supreme a Nexus. Každá řada je určena pro jinak zaměřené hráče. V rámci zjednodušení rozdělujeme hole dle reakčního bodu tzv. kick point. Bohužel v posledních letech Bauer s kick pointem experimentuje a tak se objevují výjimky z tohoto pravidla.

  • Hole Bauer Supreme jsou převážně opatřeny reakčním bodem v horní části hole tzv. high kick. Označení holí Supreme vzniklo ještě v dobách, kdy hokejem vládly dřevěné hole.
  • Hole Bauer Vapor jsou velmi žádanou řadou pro svůj spodní flex, tzv low kick.. U některých výjimek je kick point označen jako variabilní.
  • Hole Bauer Nexus – flex zóna u holí nexus zaujímá střední část hole – mid kick, díky čemuž dochází k rovnoměrnému prohnutí hokejky. Tato vlastnost nejvíce sedí silovým hráčům.