Hokejky Bauer

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejky Bauer jsou nabízeny ve třech řadách a výkonnostních úrovních, s typickým nastavením hole dle preferencí hráčů.

Nejnovější články o hokejkách Bauer

Hokejky Bauer dlouhodobě dominují na hokejovém trhu a k jejich popularitě přispívají i zvučná jména hokejistů, kteří s nimi hrají. Mezi nejznámější patří Alexander Ovečkin, Jonathan Toews, Patrick Kane a další. Tyto hvězdy sice nevyužívají retailové modely, se kterými se můžeme setkat v prodejnách, ale používají své „custom hole“. Tyto hole se liší v detailech, jako jsou zahnutí čepelepovrch hole, nebo corners. Tyto úpravy nejsou na první pohled zřejmé, ale pro dané hokejisty jsou nepostradatelné.

Výroba hokejek Bauer

Hole Bauer se v největší míře vyrábějí z kompozitu a dalších příměsí. Tyto hole se vyrábí v Kanadě, Americe a nižší řady na Tchaj wanu a Číně. Stále však existuje menší procento hráčů, kteří hledají dřevěné hokejky Bauer. Pro tyto hráče má značka Bauer stále v provozu jejich výrobu ve Finsku.

Řady hokejek Bauer

Pro lepší přehled můžeme rozdělit hokejky Bauer do tří skupin, stejně jako je tomu u hokejové výstroje. Jsou to řady Vapor, Supreme a Nexus. Každá řada je určena pro jiný typ hráče.

  • Hokejky Bauer Supreme
  • Hokejky Bauer Nexus
  • Hokejky Bauer Vapor

Hokejky Bauer Supreme

Nejstarší modelová řada Bauer s označením Supreme vznikla v době, kdy kompozitové hole ještě nebyly na světě. Tyto hokejky s reakční bodem v horní části tzv. high kick, jsou nastaveny pro tvrdé střely s nápřahem, nebo příklepem, a tak jsou oblíbeny zejména mezi obránci. Mezi typické vlastnosti hokejky Bauer Supreme patří hranatý shaft a citlivější čepel.

Hokejky Bauer Nexus

Druhá modelová řada holí Bauer Nexus je v porovnání s ostatními více univerzální, je tedy vhodná pro nevyhraněné hráče, kteří střílejí z každé pozice. Reakční bod je nastavený ve středu hole tzv. mid kick, což představuje ideální nastavení pro přesnost střely. Typickými znaky hokejky Bauer Nexus je hranatý shaft, s ne tak ostrými hranami jako Supreme a měkčí, citlivější čepel. Kombinace citlivé čepele a mid kicku nabízí dokonalou kontrolu nad pukem.

Hokejky Bauer Vapor

Třetí řadou, která patří mezi nejoblíbenější u útočníků, je řada Vapor. Hokejky Bauer Vapor mají nízko položený kick point, tzv. low kick, což napomáhá rychlým a překvapivým střelám zápěstím. Typickým znakem Vapor holí jsou zaoblené hrany na shaftu (někdy označené jako kulaté), s tvrdou čepelí.

Jak si sami můžete všimnout, důležitým parametrem, který rozděluje hokejky Bauer je kick point. V rámci pokusů, které značka Bauer provádí s novými kolekcemi hokejek, nemusí být umístění reakčního bodu v dané modelové řadě pravidlem. Každý rok se objevují výjimky, které nám ukazují, že ještě nedošlo k úplnému ustálení.

Tvrdost hokejek Bauer

Oproti jiným značkám mají hokejky Bauer odlišné označení tvrdosti. To je poněkud nešťastné, zejména pokud přecházíte z jiné značky hole, kdy si budete muset zvyknout na měkčí, nebo tvrdší variantu. Jaké tvrdosti (flex) bauer používá?

  • Youth / Dětské – 30, 35, 40,
  • Junior – 45, 47, 50, 52
  • Intermediate – 60, 67, 75
  • Senior – 77, 87, 95, 102, 112

Pokud si pořizujete novou hokejku, myslete na to, že se udávaný flex v případě seříznutí hole navyšuje.

Zahnutí Bauer

Tak jako jiné značky i Bauer označuje zahnutí holí dle svých top hráčů a populárními zkratkami, které mezi hokejovou komunitou „zlidověli“. Jaké to jsou?

P92 – nejznámější a nejpoužívanější zahnutí, někdy také označeno jako Ovečkin

P28 – rozdíl oproti P92 ve špičce, označované také jako Crosby

P88 – dříve záhyb Lindstrom, s typicky rovnou špičkou

PM9 – rovnější, vhodné pro hráče střílející jak bekhendem, tak forhandem

Na pultech obchodů se nejčastěji setkáme s P92, která je opravdu masově rozšířená. Ostatní zahnutí se hledají obtížněji, a tak budete muset procházet více obchodů. Na Hokejman.cz se snažíme sdružovat obchodníky a jejich nabídky hokejek Bauer, abyste je nemuseli zdlouhavě hledat.