Chrániče holení Bauer

Značka

Velikost

Produktová řada

Chrániče holení Bauer nabízejí maximální ochranu nohou hokejisty. V dílně značky Bauer vznikají ty nejpropracovanější hokejové chrániče, které využívají TOP hráči u nás i celé NHL. Jedním ze základních chráničů, bez kterého nelze hrát hokej, jsou hokejové chrániče na holeně. Hokejové holeně jsou vystaveny nárazům prakticky neustále, proto nelze jejich výběr podcenit. Chrániče holení Bauer patří mezi nejodolnější ve své kategorii. Tvar chrániče vychází z mnohaletého výzkumu na tisících hráčů, kteří dávali zpětnou vazbu z herních situací. Na tomto podkladu mohli vzniknout odolné a funkční holeně, které budou využívány ve všech výkonnostních kategoriích. V rámci čelní ochrany je chránič rozdělen do dvou částí na chránič kolena a holeně, které na sebe plynule navazují. Chrániče holení Bauer využívají mnoho speciálních technologií, které odvádí pot i teplo od těla, díky čemuž je noha komfortně opečovávaná. Pro samotnou ochranu je využíván nejtvrdší plast, který je tlakem vylisován, aby anatomicky seděl na nohou každého hráče.

Řady holení Bauer

Při modelaci chrániče na holeně vychází značka Bauer z tří základních požadavků. Chránič musí být odolný, tedy musí odolat tvrdému nárazu, musí náraz rozmělnit a musí komfortně udržet nohu hráče v chrániči. Samozřejmostí je tvar chrániče, který nebude nijak omezovat hráče při bruslení. Jednotlivé tvary chráničů jsou uzpůsobeny dle předem definovaného stylu a označeny řadou. Holeně Bauer jsou nabízeny ve třech odlišných řadách.

  • Holeně Bauer Vapor – jsou širší v oblasti kolene, od kterého se směrem dolů postupně zužují. Vnitřní část chrániče je tvarovaná tak, aby dokonale přilnula k noze hráče.
  • Holeně Bauer Supreme – jsou anatomicky tvarované a velmi robustní. Tyto holeně dokonale usadí nohu hráče a obepnou ji.
  • Holeně Bauer X (dříve Nexus) – jsou přesným opakem Vapor a Supreme. Tyto holeně jsou extra široké po celé délce a velmi hluboké. Oblíbené jsou u hráčů, kteří mají široká lýtka

Každá řada holení Bauer si drží své specifické nastavení, díky kterému si můžete snadno vybrat nové holeně pouze na základě určení vhodné řady. V případě, že přecházíte z jiné značky, lze stejně identifikovat tvar dle řady jiného výrobce. Pokud si s výběrem holení nevíte rady, jistě vám pomůže náš článek, jak vybrat chrániče holení, ve kterém vás krok po kroku provedeme k výběru vhodných holení.

Jak pečovat o chrániče holení

Péče o chrániče holení spočívá nejen v kontrole, zda-li není chránič poškozený, ale také v boji proti tvorbě plísní a bakterií. My na Hokejman.cz doporučujeme ověřené produkty, které jsou speciálně upraveny pro hokejovou výstroj. Desinfekční prostředky na hokejovou výstroj pomáhají při pravidelném používání s likvidací bakterií a zamezují tvorbě plísní. Díky tomu se snadno vyhnete nepříjemným kožním nemocem, ale i výrazně snížíte zápach, který se line z výstroje.

Fixace chrániče na holeně

Holeně Bauer mají k uchycení chrániče několik zabudovaných pásků, které jsou nejčastěji umístěny pod kolenem a v oblasti lýtka. Jejich počet závisí na výkonnostní třídě, kdy vyšší modely mívají více pásků s variabilnějším nastavení, a naopak nižší řady mají méně pásků. Alternativou, kterou získáte pevnější dotažení, jsou pásky na holeně, díky kterým si chránič zafixujete přesně tam, kde chcete.