Kalhoty CCM

Značka

Velikost

Produktová řada

Výbava hokejisty musí maximálně chránit a umožnit mu ničím nerušený pohyb. Hokejové kalhoty jsou jedním z chráničů, kde je nutné, aby oba nároky splňovali dokonale. Kalhoty CCM patří mezi nejlépe hodnocené mezi profesionálními hráči i těmi z řad amatérů. Ochrana hráče a funkční prvky, které podpoří váš výkon jsou vždy stěžejním prvkem, který rozhoduje zápasy. Hokejové kalhoty CCM se na první pohled neliší od jiných značek. Pokud se však zaměříte na detaily, jistě rozdíly najdete. Pokud zrovna vybíráte nové hokejové kalhoty, ověřte si, že splňují všechny vaše požadavky. V našem článku, jak vybrat hokejové kalhoty, jsme shromáždili maximum informací, díky kterým projdete výběrem jako zkušený profesionál.

Výběr hokejových kalhot CCM

Určit správnou velikost kalhot není nic složitého. Pokud znáte své míry, můžete pomocí tabulek najít vhodnou velikost. Vždy je nutné porovnávat velikosti u dané značky. CCM tabulky velikostí kalhot jsou téměř vždy dostupné u všech prodejců, případně si je lze dohledat na internetu. Na Hokejman.cz myslíme na všechno, a tak si tabulky můžete prohlédnout i u nás. Velikostí však výběr nekončí. Dalším důležitým aspektem výběru je volba střihu. Kalhoty CCM jsou vyráběny ve dvou různých střizích, ze kterých si vybere opravdu každý. Jaké to jsou?

  • Kalhoty CCM Tacks – mají anatomický střih, který kopíruje tvar těla hráče.
  • Kalhoty CCM Jetspeed – mají hluboký/prostornější střih, který poskytuje hráči více prostoru

Výkonnostní třída kalhot CCM

Také výkonnost je u kalhot CCM předem definovaná. V rámci výkonnostního určení jsou kalhoty CCM rozděleny do tří řad. Hobby, poloprofesionální a profesionální.

  • Hobby/amatérské kalhoty – jsou určené pro rekreační a méně kontaktní hokej 1-2x týdně
  • Poloprofesionální kalhoty – jsou určené pro pravidelné hraní s častým kontaktem při hře, 3-4x týdně
  • Profesionální kalhoty – jsou určeny všem pravidelně hrajícím hráčům pro plný kontakt při hře.

Jak nastavit hokejové kalhoty

Pro dokonalé přichycení kalhot na tělo hráče je v pase kalhot zabudován nylonový pásek s proti-zvratnou sponou, která při dotažení drží kalhoty na zvoleném místě. Pokud vám je toto utažení nepříjemné, můžete zvolit alternativu, v podobě kšand. Hokejové šle jsou vítaným pomocníkem mnoha hráčů. Kalhoty nejsou uchyceny v pase, ale pomocí gumových šlí přetaženy přes ramena, což dodává více volnosti v pase. Mnohé kalhoty CCM mají předem zabudované ocelové knoflíky, na které lze šle připevnit.

Desinfekce hokejových kalhot

Pot, který se shromažďuje v celé výstroji, je zárodkem pro tvorbu bakterií a plísní. Bez pravidelné údržby bude brzy vaše výstroj zapáchat a vaše tělo bude ohroženo infekcí. Snadným řešením je využít desinfekčních prostředků na hokejovou výstroj. Speciální přípravky dokáží rozložit plísně a ničit zárodky bakterií. Záleží jen na vás, jak se k tomuto boji postavíte.