Hokejová deska

Značka

Hokejová deska slouží k nácviku střelby a je jednou z nejvíce využívaných pomůcek v přípravě hokejistů mimo sezónu. Hladký povrch desky simuluje led a usnadňuje pohyb hole po ploše. Na trhu je obrovské množství střeleckých desek v rozdílných velikostech, tloušťkách systémech propojení a typu výrobců. V tomto článku se zaměříme na jejich kvalitu.

Typy střeleckých desek

Aktuálně máme na trhu dlaždicové, přenosné a domácí desky určené k nácviku střelby. Hokejová deska určená k převozu má typický znak v podobě úchopu, který je v desce zabudován. Přenositelné střelecké desky jsou menší, většinou ve velikosti 100 x 50 cm až po 150 x 75 cm a šířkou od 2 do 5mm.

Domácí střelecké desky (nepřenositelné). I velké desky lze samozřejmě přenášet, ale díky jejich velikosti je to nepraktické. Desky se pro transport rolují a po rozbalení musíte vyčkat na jejich narovnání. Velké desky bývají v rozměrech okolo 2-3 metrů, tedy mohou sloužit k současnému nácviku střelby dvou hráčů.

Dlaždicové střelecké desky jsou skvělou variantou díky své variabilitě. Hráč si může pro střelbu sestavit obdélník nebo například zatáčku pro nácvik zakončení v herní situaci. Na všech deskách můžete driblovat s klasickými puky i speciálními green biscuit.

Jak vybrat střeleckou desku

Jaká hokejová deska bude pro vaše potřeby ideální? S výběrem vám pomůže zodpovězení těchto otázek.

  • Budete desku pravidelně převážet nebo bude mít své pevné místo na zahradě?
  • Budete na desku přidávat nahrávače, či jiné pomůcky?

Pokud na desku nebudete nic přidělávat a chcete ji často převážet, pořiďte si malou přenosnou desku. V opačném případě doporučujeme větší nepřenosné desky.

Střelecká deska na hokej

Hokejová deska je skvělá pro nácvik práce s hokejkou, a to jak s normálním pukem, tak i těmi speciálními. Pokud jste dostatečně kreativní, můžete vymýšlet bezpočet alternativ tréninku a dosáhnout tak značného zlepšení v rychlém i širokém driblingu, stahovačkách, překonávání překážek a samozřejmě střelby. Hokejová deska má k ledu velmi blízko, a tak je přenositelnost tréninku zaručena. Některé desky nemají UV ochranu, a tak se nedoporučuje dlouhodobě vystavovat danou desku slunečnímu záření.

Domácí střelecká deska

Někteří lidé vytváří alternativní domácí desky, na kterých nacvičují střelbu. Kombinace plastové podložky a silikonového spreje sice není špatná, ale nelze dosáhnout příliš kvalitní kluznosti. Také odolnost nebývá dostatečná a při nácviku střelby golfem dochází k jejich praskání. Je tedy na zvážení, zda není lepší zainvestovat do profesionální střelecké desky s vlastnostmi, které nebudou brzdit váš trénink.

Každá deska na hokej má svoji životnost, kterou můžete výrazně ovlivnit svou péčí a zacházením. Černé šmouhy od puku lze snadno odstranit, ale rýhy od kamenů zapravíte jen velmi těžce. Nevystavujete desky extrémům počasí, čistěte ji a impregnujte pomocí speciálních přípravků.