Hokejky

Hokejka je to nejdůležitější v životě hokejisty. Bez kvalitní hokejky by hokej nebyl hokejem. Hokejové hole dělíme na dvě skupiny dle použitých materiálů: kompozitové hole a dřevěné hole. Dále dle věkového určení hole, tedy Youth (dětské)juniorskéintermediate, které se však v poslední době vytrácejí a seniorské hokejky. Jak u dřevěných, tak u kompozitových je možné vybrat z několika druhů zahnutí čepele, které jsou nejčastěji pojmenovaná po některém z hráčů NHL. U kompozitových holí dále volíme flex (tvrdost hokejky), povrch hole – clear (klouzavý), grip (neklouzavý) a na závěr reakční bod, což je místo, ze ve kterém dochází k ohybu hole.

Hokejová hůl

Jak vybrat hokejku, čeho si všímat, a kolik je do hole nutné investovat? Tyto a desítky dalších dotazů se snažíme na našem serveru Hokejman.cz denně zodpovídat. Mnohé z nich již bylo zodpovězeno a můžete je najít v záložce hokejový magazín. Hokejky jsou pro hráče to nejdůležitější a proto jsme se rozhodli, že je budeme testovat a nabízet vám, našim čtenářům naše vlastní recenze. Pokud by vás zajímala nějaká konkrétní recenze hokejky, která nám zde chybí, napište nám.

Na co se hokejisté soustředí při výběru?

Prvotně se každý hráč zamyslí, jestli je pro něj vhodná dřevěná, nebo kompozitová hokejka. Dále zváží její tvrdost (flex) a zahnutí hole. V neposlední řadě vyzkouší její povrch. Na těchto základech pak vybere svoji hokejku. Pokud nejste profesionální hokejisté a potřebujete poradit s výběrem, obraťte se na nás, rádi Vám doporučíme nejvhodnější hokejku. Se správným výběrem Vám také mohou pomoci naše články.