Hokejky

Jak vybrat hokejku, čeho si všímat, a kolik je do hole nutné investovat? Tyto a desítky dalších dotazů se snažíme na našem serveru Hokejman.cz denně zodpovídat. Mnohé z nich již bylo zodpovězeno a můžete je najít v záložce hokejový magazín. Hokejky jsou pro hráče to nejdůležitější a proto jsme se rozhodli, že je budeme testovat a nabízet vám, našim čtenářům naše vlastní recenze. Pokud by vás zajímala nějaká konkrétní recenze hokejky, která nám zde chybí, napište nám.

Hokejová hůl

Hokejka je to nejdůležitější v životě hokejisty. Bez kvalitní hokejky by hokej nebyl hokejem. Hokejové hole dělíme na dvě skupiny dle použitých materiálů: kompozitové hole a dřevěné hole. Dále dle věkového určení hole, tedy Youth (dětské)juniorskéintermediate, které se však v poslední době vytrácejí a seniorské hokejky. Jak u dřevěných, tak u kompozitových je možné vybrat z několika druhů zahnutí čepele, které jsou nejčastěji pojmenovaná po některém z hráčů NHL. U kompozitových holí dále volíme flex (tvrdost hokejky), povrch hole – clear (klouzavý), grip (neklouzavý) a na závěr reakční bod, což je místo, ze ve kterém dochází k ohybu hole.

Na co se hokejisté soustředí při výběru?

Prvotně se každý hráč zamyslí, jestli je pro něj vhodná dřevěná, nebo kompozitová hokejka. Dále zváží její tvrdost (flex) a zahnutí hole. V neposlední řadě vyzkouší její povrch. Na těchto základech pak vybere svoji hokejku. Pokud nejste profesionální hokejisté a potřebujete poradit s výběrem, obraťte se na nás, rádi Vám doporučíme nejvhodnější hokejku. Se správným výběrem Vám také mohou pomoci naše články.

Sdílet na Pinterestu