Kompozitové hokejky

Značka

Velikost

Produktová řada

Barva

Kompozitové hokejky způsobily revoluci v hokeji díky pokročilým materiálům a konstrukčním technikám. Na rozdíl od tradičních dřevěných hokejek jsou vyrobeny z kombinace materiálů, jako jsou uhlíková vlákna, sklolaminát a kevlar. Tyto hokejky nabízejí hráčům řadu výhod, díky nimž vytlačili dřevěné hole z pomyslného trůnu.

Jednou z hlavních výhod kompozitových hokejek je lepší poměr pevnosti a hmotnostiHráči tak mohou při střelách vyvinout větší sílu a rychlost, což výrazně zvyšuje jejich výkonnost na ledě. Lehkost kompozitových holí navíc umožňuje hráčům snadnější a obratnější manipulaci s pukem.

Konstrukce kompozitové hokejky

Jedinečná konstrukce kompozitových holí také přispívá k lepší přesnosti střelby. Použité materiály vytvářejí precizní konstrukci profilu ohybu hokejky a tuhosti čepele. Flex kompozitových holí umožňuje rychlé uvolnění puku, čímž zvýší šance na skórování.

Kompozitová konstrukce hokejky nabízí takovou úroveň konzistence, jaké lze u dřevěných holí dosáhnout jen obtížně. Tradiční hokejky se mohou lišit z hlediska hmotnosti, vyvážení a výkonu v důsledku přirozených rozdílů dřeva. Naproti tomu kompozitové hole lze vyrobit s přesnými specifikacemi, což hráčům poskytuje konzistentní pocit a výkon.

Výkonnostní úroveň kompozitových holí

Profesionální kompozitové hokejky jsou hole, se kterými hrají hráči v extralize či první lize. Výrobci hokejových holí se každoročně předhánějí, aby jako první představili novou technologii, která revolučně změní jejich nejvyšší modely hokejek. I když se jedná o nejvyšší řadu, jsou „skoro“ to nejlepší, co může hráč mít. Profesionální hráči velmi často využívají možnosti výroby vlastních hokejek na míru.

Poloprofesionální hokejky jsou střední variantou při výběru hokejky. Poloprofesionální hole nabízejí část technologií z profesionálních hokejek a část z amatérských. Díky tomu dokáží nabídnout vyšší kvalitu holí s nižší cenou. Poloprofesionální hole jsou vyrobeny z kombinace lehkých materiálů, jako je kompozit a levných materiálů, jako je grafit.

Amatérské hokejky/ hobby hole, jsou určeny hráčům, kteří trénují jednou až dvakrát týdně, nebo těm, kteří nevyžadují vyšší modely holí. Výhodou těchto holí je nízká pořizovací cena, která nezatíží váš rozpočet. Amatérské kompozitové hokejky se vyznačují hmotností hole okolo 700-1000 gramů, jsou vyrobeny převážně z grafitu, či jiných sloučenin, které jsou vysoce odolné proti nárazům či atakům od soupeře. U amatérských holí nebývá větší výběr zahnutí čepele. Ve většině případů výrobci nabízejí jen ty nejpoužívanější, s různým označením dle značky,  jako jsou Sakic, Henrique, Backstrom, ale zahnutím totožné.

Rozdělení kompozitových hokejek dle věku

Dětské kompozitové hole jsou vhodné pro všechny malé hokejisty ve věku 3-7 let. Tyto hokejky jsou ideální pro nejmenší hráče, kteří potřebují co nejtenčí úchop holeYouth je anglické označení, používané ve zkratce YTH na dětské hokejky a vybavení. Dětské hokejky jsou vyráběny pouze v klasickém zahnutí a to u všech hokejových značek. Je tedy úplně jedno, pro jakou dětskou hůl se rozhodnete. Často se u nás na prodejně setkáváme, že mladší dětí hledají hokejky s různobarevným designem. Hokejka je pravá ruka hokejisty, proto je důležité, aby se hráči líbila.

Juniorské kompozitové hole jsou určeny pro mladší hokejisty. Věkové zařazení pro tuto kategorii je 7-11 let, avšak u vyšších dětí lze přejít na intermediate hole. U juniorské hokejky je flex hole v rozmezí mezi 40-50, což je pro tuto kategorii ideální. Vyšší flex by pro malá hokejisty nebyl vhodný a spíše by způsoboval obtíže při nácviku střelby. Juniorské hokejky mají tenčí držení (shaft), takže skvěle padnou do rukou dítěte. Čepel hokejky je také zkrácená, díky čemuž lze hokejku lépe ovládat.

Seniorská kompozitová hokejka je určena pro hráče od cca. 14 let. Hůl je oproti juniorským a intermediate holím delší, širší a její tvrdost více členěnaFlex seniorských hokejek se pohybuje od 65- 120 a to dle výrobce a jejich holí. U seniorské hole můžete nalézt taktéž větší množství vzorů zahnutí, které jsou označena jmény slavných hráčů, jako jsou OvečkinMalkinJágrSakicKopitarHeriqueSeniorské kompozitové hokejky lze dále dělit dle reakčního bodu (místa kde dochází k prohnutí hokejky). Takto jsou hole označeny jako Low Kick a Mid kick. Dalším dělením může být povrch hokejky, nebo-li Grip, který může být gumový, čistý, nebo práškový a mnoho dalších kombinací.