Hokejové rukavice Bauer

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejové rukavice Bauer poskytují maximální pohodlí, volnost a ochranu rukám hráče během hraní. Kvalita provedení je mezi hráči častým tématem. Pověst, kterou Bauer mezi hráči má, jí předurčuje jako první volbu, hledají-li nové rukavice na hokej. 

Hokejové rukavice Bauer s jistotou patří mezi špičku ve své kategorii. Jakožto největší výrobce hokejové výstroje přichází Bauer s novinkami, které překvapují hráče i konkurenci. U rukavic se novinka většinou týká nového materiálu, který snižuje hmotnost, či zvyšuje ochranu hráče. Pro pevné držení hokejky jsou dlaně rukavic kryty syntetickou kůží, která replikuje dřívější využití zvířecí kůže. Moderní ochrana dlaně zaručuje více odolnosti, flexibility i lepší hygienu rukou.

Rozdělení rukavic Bauer

Hokejové rukavice Bauer jsou rozděleny do jednotlivých řad. Každá řada je určena jinému typu hráčů, resp. jejich odlišným požadavkům na rukavice. Od sezóny 2022 ruší řadu Nexus a v rámci profesionálních rukavic se zaměří na rukavice Supreme a Vapor. Místo řady Nexus budou představeny limitované edice rukavic a hobby řada Bauer X.

  • Rukavice Bauer Supreme – řada Bauer Supreme nabízí 3 typy výkonnostních modelů rukavic, které jsou koncipovány s důrazem na pohodlí a podporu hráče při hře.
  • Rukavice Bauer Vapor – řada rukavic Bauer Vapor nabízí 3 ucelené typy modelů, ze kterých si vyberou hráči, kteří chtějí maximální ovladatelnost bez ztráty ochrany.
  • Rukavice Bauer X – řada Bauer X nabízí komfortní ochranu pro všechny hobby hokejisty. Bauer X reflektuje požadavek hokejistů na nízkou cenu.

Výkonnostní rukavic Bauer

Také rukavice Bauer dělíme dle jejich určené výkonnostní třídy. Ta se používá jako doplňkový parametr, který může pomoci při výběru rukavic. Dle výkonnostní třídy dělíme rukavice na Amatérské, poloprofesionální a profesionální.

Jak se starat o hokejové rukavice

Hokejové rukavice jsou jednou z nejvíce namáhanou částí hokejové výstroje. Ať chcete, nebo ne, ruce se velmi potí. O to víc během hraní, kdy celé tělo pracuje s vyšší teplotou. Pot se negativně projevuje na komfortu rukou v rukavici. Vlhké rukavice více kloužou po holi, což může způsobit nechtěné odskočení puku, či zhoršení přesnosti střelby. Dlaň rukavic se navíc díky vlhkosti snáze odírá.

Co můžete udělat pro své rukavice? Pořádně je vysoušet. Pokud vaše rukavice dostatečně nevysychají, výrazně se snižuje jejich provozní životnost. Máte-li k dispozici hokejový sušák, na kterém můžete rukavice dostatečně vysušit po tréninku, nebo o přestávce mezi třetinami, určitě jej využívejte.

Desinfekce hokejových rukavic

Chcete své ruce zbavit všudypřítomného zápachu z rukavic? Řešením je pravidelná desinfekce rukavic. Hokejové rukavice poskytují ideální prostředí bakteriím a plísním, které způsobují velmi známý zápach, kterého se jen velmi těžko zbavíte. Pravidelnou desinfekcí rukavic můžete tento zápach zlikvidovat a zamezit jeho dalšímu výskytu.  Desinfekční prostředky do rukavic jsou volně dostupné u dobrých prodejců hokejové výstroje.