Hokejový suspenzor

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejový suspenzor je pro hokejisty naprosto nezbytný chránič. O jeho důležitosti svědčí fakt, že jej hokejisti nosili o sto let dříve než hokejovou helmu. Jinými slovy věděli, kterou část těla je opravdu důležité si chránit. Ochranu intimních partií nelze suplovat jiným chráničem. Pokud hokejový suspenzor není na svém místě, vystavujete se velkému riziku.

Jak vybrat hokejový suspenzor

Výběr hokejového suspenzoru není nijak složitou událostí. V zásadě vybíráte velikost dle obvodu pasu a střihu materiálu, který suspenzor drží. Obvod pasu můžete jednoduše změřit pomoci krejčovského metru a výslednou cifru porovnat s uvedenou velikostí daného výrobce. Každý hokejový suspenzor má v pase pružnou gumu, s šíří okolo 6 cm, která udrží suspenzor na místě. Doporučuje se tedy volit velikost, která je menší než obvod pasu. Výrobci většinou uvádí velikost pomocí velikostních zkratek JR, SR a rozpětí pro danou velikost.

Velikosti suspenzorů

 • JR S (51-61 cm)
 • JR M (61-71 cm)
 • JR L (71-76 cm)
 • SR S (71-76 cm)
 • SR M (76-86 cm)
 • SR L (86-97 cm)
 • SR XL (97-107 cm)
 • SR XXL (107-117 cm)

Jak můžete vidět, u velikosti JR L a SR S jsou velikosti stejné. Rozdíl bude ve velikosti vnitřního plastového chrániče.

Typy hokejových suspenzorů

 • Klasický suspenzor – připevněný k pružné gumě (slipový)
 • Jock Short – suspenzor v elastických trenkách
 • Jock Compression – suspenzor v dlouhých elastických kalhotách
 • Nutt Hutt – suspenzor ve volných trenkách
 • Dámský suspenzor – suspenzor upravený pro ženy

V mnoha případech dávají výrobci suspenzorů své vlastní označení, a tak musíte pátrat, jak se daná úprava nazývá.

Klasický hokejový suspenzor

Hokejová klasika, která se nezměnila od počátku hokeje. Pružná guma v pase, která přímo drží plastový chránič, nebo drží kapsu, ve které je chránič umístěn. Na gumě jsou umístěné dva další pásky k prostrčení nohou, které zabrání pohybu suspenzoru. Tento druh suspenzoru najdete v každém hokejovém obchodě, a to ve variantě s nebo bez podvazků.

Suspenzor v elastických trenkách

Velmi oblíbený v moderním hokeji je suspenzor v elastických trenkách. Elastické trenky obepnou tělo hráče a lépe tak fixují polohu suspenzoru. V případě kompresního střihu navíc napomáhají se zahříváním třísel, což funguje jako prevence proti zraněním. V elastických trenkách je zabudovaná kapsa, ve které je umístěn plastový výlisek, po jehož vyjmutí můžete trenky bez problému vyprat.

Suspenzor v dlouhých elastických kalhotách

Stejně jako krátká verze i hokejový suspenzor v dlouhých kalhotách dokonale obepíná nohy hráče. Tato varianta dokonale supluje spodní část ribana a vy si tak můžete pořídit jen horní díl. Po vyjmutí suspenzoru z kalhot je můžete vyprat.

Suspenzor ve volných trenkách

Varianta suspenzoru ve volných trenkách je vytvořena pro skutečné pohodáře. Volnost pohybu a lepší odvětrání ocení ti hráči, kteří nemají rádi obepnutá ribana a chtějí mít dostatečný přívod vzduchu. Plastový výlisek je umístěn ve vnitřní kapse a je ho možné vyjmout, tedy jsou trenky pratelné.

Dámský hokejový suspenzor

Speciální dámský suspenzor je anatomicky tvarovaný k dokonalé ochraně ženských partií. Dámský suspenzor je viditelně jiný už na první pohled, a tak si ho nelze splést. U dobrých prodejců nalezneme varianty na gumě i v trenkovém provedení.

Pokud jste se rozhodli pro střih suspenzoru, který vám bude vyhovovat, stačí už jen pohledat značku. Zde je opravdu jedno, jestli si pořídíte značkový, nebo neznačkový suspenzor. Všechny mají stejno funkci a úroveň zabezpečení je stejná. Doporučujeme si zkontrolovat, že vnitřní výlisek má po svém obvodu gumovou lemovku, která vás chrání proti prodření.

Rada pro ženy, pokud vybíráte suspenzor pro dítě, či manžela, nemusíte se bát, že netrefíte velikost výlisku. Stačí znát obvod pasu, ke kterému je správná velikost přiřazena a opravdu vše důležité skryje.