Helma s mřížkou

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejová helma s mřížkou je povinnou částí hokejové výstroje, kterou musí nosit každý hokejista mladší 18 let. Combo, jak se tomuto setu často přezdívá, chrání hlavu hráče před úrazy hlavy a obličeje. Mnoho hráčů nosí mřížku i po dovršení věkové hranice, protože poskytuje lepší ochranu než půl plexi. Pokud hráč dostane úder do hlavy, mřížka může část nárazu absorbovat a snížit tak riziko zranění.

Hokejová helma s mřížkou umožňuje hráčům nerušeně sledovat hru s vědomím, že jeho obličeji nehrozí žádné nebezpečí. V rámci zvýšení ochrany obličeje doporučujeme přidat na helmu speciální zarážky, které zabraňují protlačení mřížky směrem k hlavě. Další ochrana, kterou můžete výrazně snížit riziko otřesu mozku, je použití chráničů na zuby. Chrániče na zuby jsou většinou využívány pouze hráči, kteří nosí půl plexi, kde je riziko poranění zubů vysoké. Ústní chránič je však skvělým ochráncem proti otřesům mozku. Při nárazu totiž dochází ke skousnutí čelistí, které v případě, že mezi sebou mají pružný materiál tlumí sílu nárazu a aktivují svaly kolem mozku. Tím se riziko poranění výrazně snižuje.

Výběr helmy s mřížkou

Při výběru hokejové helmy s mřížkou je důležité vybrat správnou velikost. Hokejová helma by měla na hlavě pevně držet, ale nesmí nikde tlačit ani škrábat. Správně usazená helma by měla krýt horní polovinu čela a podbradek na mřížce musí kopírovat vaši bradu. Tím je dosaženo optimální ochrany. S výběrem hokejové helmy vám může pomoci náš článek, jak vybrat hokejovou helmu, ve kterém krok po kroku vedeme čtenáře k úspěšnému výběru.

Hokejová helma s mřížkou je jednou z nejdůležitějších částí hokejové výstroje. Chraňte svou hlavu a sportujte bez obav z úrazu.