Lokty Bauer

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejové chrániče loktů Bauer můžeme rozdělit do tří základních řad – Bauer Supreme, Vapor a Nexus. Každá řada chráničů je určena pro jinou část hráčů v závislosti na jejich preferencích. Díky tomu si mohou vhodné lokty vybrat u Baueru všichni. Každý chránič je vyroben z velmi odolného plastu (plastové skořepiny), která chrání kloubní pouzdro lokte. Jednotlivé řady nabízejí odlišné tvary a stupně komfortu.

Chrániče loktů nejsou nejdiskutovanějšími chrániči mezi hráči, ač se bez nich prakticky nelze obejít. Ochrana lokte je jednou z nejdůležitějších, jelikož se loket dostává do kontaktu prakticky v každé hokejové situaci. Výběr vhodného chrániče není radno podcenit. Chrániče loktů musí za každé situace držet na svém místě, aby zabránili, či ztlumily náraz. Pokud stojíte před volbou, jak vybrat chrániče loktů, jistě vám pomůže náš článek, jak vybrat chrániče loktů, ve kterém se dopodrobna zaměřujeme i na ty nejmenší detaily. Hledáte-li elitní ochranu, pak jistě neuděláte chybu s lokty značky Bauer.

Rozdělení loktů Bauer

Hokejové chrániče loktů Bauer můžeme rozdělit do tří základních řad – Bauer Supreme, Vapor a Nexus. Každá řada chráničů je určena pro jinou část hráčů v závislosti na jejich preferencích. Díky tomu si mohou vhodné lokty vybrat u Baueru všichni. Každý chránič je vyroben z velmi odolného plastu (plastové skořepiny), která chrání kloubní pouzdro lokte. Jednotlivé řady nabízejí odlišné tvary a stupně komfortu.

  • Lokty Bauer Supreme – řada loktů Bauer Supreme je vytvořena tak, aby dokonale kopírovala lokty hráče. Střih chrániče je velmi úzký v oblasti bicepsu i v oblasti předloktí. Řada Supreme je nejvíce zaměřena na ochranu, proto ji využívají zejména obránci, kteří jsou velmi často vystavování nárazům.
  • Lokty Bauer Vapor jsou nejužší ze tří řad. Střih řady Vapor lze označit jako zužující se. Oblast bicepsů je širšího tvaru a dále se směrem k předloktí zužuje. Lokty Bauer Vapor jsou vyhledávány zejména útočníky, kteří vyžadují flexibilitu a ničím nerušený pohyb.
  • Lokty Bauer Nexus jsou představitelem klasiky. Nejběžnější střih chrániče spolu s kladeným důrazem na vysokou bezpečnost, nabízejí třetí variantu pro velké množství hráčů.

Uchycení chrániče na lokty

Jak se takový chránič na lokty uchycuje k paži? Uchycení, resp. fixace chrániče na lokti, funguje pomocí zabudovaných pásků, které jsou z nylonu, nebo flexibilního materiálu. U moderních chráničů se používá kombinace pevného nylonového pásku a flexibilního se suchým zipem. U profesionálních modelů se můžete setkat s využitím neoprénových pásků, které jsou zabudované uvnitř chrániče. Síla uchycení záleží vždy na hráči, ale měla by být dostatečná, aby zabránila pohybu chrániče a zároveň dostatečně volná, aby nedocházelo k zaškrcení paže.

Jak čistit chrániče loktů

Čistota je půl zdraví. V hokeji si hráč chrání zdraví pomocí hokejové výstroje, ale tato ochrana slouží pouze proti vnějším podnětům. Ochrana hráče proti bakteriím, které se ve výstroji běžně tvoří, je velmi opomíjená. Mokrá hokejová výstroj je ideálním prostředím pro tvorbu plísní a bakterií, které vám mohou způsobit nemalé obtíže. Pravidelnou impregnací výstroje pomocí speciálních desinfekcí zabráníte jejich tvoření, a navíc eliminujete zápach, který není příjemný pro vás ani vaše okolí.