Brusle Bauer X

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejové brusle Bauer X jsou na druhém konci spektra než řady Vapor a Supreme. Tyto brusle jsou vhodné pro hobby hokejisty a bruslaře, kteří bruslí nepravidelně a nepotřebují špičkové modely ke své hře. Hokejové brusle Bauer X jsou novou řadou, která vznikla s vizí vytvořit speciální řadu bruslí určenou hobby hokejistům.  Tím, že došlo k oddělení profesionálních modelů řad Supreme a Vapor a zrušením řady Nexus, využívá značka Bauer tento prostor pro zacílení na amatérské hráče a hobby bruslaře, kteří nechtějí investovat tisíce korun do bruslí, jejichž potenciál nejsou schopni zužitkovat.  Díky všem těmto myšlenkám mohla vzniknout brusle Bauer X.

Střih brusle je tzv neutrální, což znamená standardní anatomické přizpůsobení na špičce i patě a celkově přirozenější pocit v brusli. Brusle Bauer X jsou vyrobeny pro maximální pohodlí v botě při bruslení. Tvar boty pevně uzamkne nohu hráče na místě a ten tak má pevnou kontrolu nad každým krokem.

Péče o brusle Bauer X

O brusle je třeba neustále pečovat. Pravidelná kontrola ostří nožů, stav hokejových tkaniček, ale i desinfekce bruslí nemalou měrou přispívá k celkovému pocitu z bruslí při bruslení. Ostří nožů je vhodné kontrolovat před každým tréninkem a zápasem. Pokud je ostří jakkoliv poškozené, nebo je stav nabroušení horší kvality, nebudete schopni podat kvalitní bruslařský výkon. Pád na led v zatáčce, či horší odraz může znamenat výhodu soupeře, nebo i úraz, který vás vyřadí ze hry. Prasklá tkanička může v jakoukoliv dobu hry omezit váš vstup na ledovou plochu. Pokud nemáte náhradní, těžko dosáhnete kvalitního utažení brusle. Desinfekce bruslí je důležitou složkou ochrany zdraví hráče. Zápach z bruslí je nepříjemný a plísně, které se zde často tvoří mohou znepříjemnit i váš život mimo led. Na hokejman.cz doporučujeme využívat desinfekční prostředky, které vás před plísněmi ochrání.

Ať už je vaše noha široká, úzká, či jinak tvarovaná, jste profi hokejista, či rekreační bruslař, vždy lze najít vhodný model bruslí, který vám bude sedět. Pokud nejsou brusle Bauer X to, co hledáte, můžete zkusit i další řady – brusle Vapor, či brusle Bauer Supreme.