Hokejové stulpny

Značka

Velikost

Barva

Hokejové stulpny slouží k zakrytí chráničů na holeně a přispívají k tepelnému komfortu hráče během hry. Stulpny sahají od půli stehen ke kotníkům a jsou velmi přiléhavé. Pro stabilizaci stulpen na noze se používají hokejové podvazky, které se pomocí klipsen, či suchých zipů (starší styl) připevní k pasu hráče. V poslední době jsou velmi oblíbené spodky ribana se zabudovaným suchým zipem, na který lze hokejové štulpny připevnit. K druhotné fixaci chrániče se používají pásky na holeně, které zcela zafixují chránič i štulpny na místě.

Tradičním materiálem štulpen je bavlna nebo syntetický pletený materiál, který je odolný vůči prodření. V minulosti byly provedeny experimenty s lehkým materiálem, podobným tomu, který se používá u hokejových dresů, kde si hráči pochvalovali odlehčení materiálů, ale výdrž a odolnost byla výrazně nižší. Tým USA dokonce použil tento druh „nových štulpen na olympiádě 2002.

Stulpny hokejove – povinná výbava

Dle pravidel IIHF jsou stulpny hokejove povinnou součástí jednotné týmové uniformy a je vyžadováno, aby týmy dodržovali jednotné barvy, které doplňují týmové dresy.