Kalhoty na hokej

Kalhoty na hokej jsou nesmírně důležitou součástí hokejové výstroje, protože pokrývají větší část hráče než jakýkoli jiný chránič. Pokud hráč spadne, kalhoty přebírají většinu nárazu a zároveň hráče chrání. Proto jsou správně padnoucí kalhoty nezbytné pro dostatečnou ochranu během hry.

Jakou velikost kalhot hledáte?

Vyberte si kalhoty na hokej dle značky

Potřebujete poradit s výběrem pro hráče?

Vybrat kalhoty na hokej není nijak těžké. Stačí znát svou výšku a obvod pasu, ze kterých pomocí tabulek velikosti odvodíte, které kalhoty zvolit. Každá hokejová značka používá své velikosti a mezi výrobci jsou tak rozdíly i několik centimetrů. Proto je vhodné před samotným nákupem překontrolovat údaje u výrobce. Pokud si s výběrem kalhot nevíte rady, jistě vám přijde vhod náš článek Jak vybrat hokejové kalhoty, který vás výběrem provede krok po kroku.

Nejnovější kalhoty na trhu

Jak zvolit velikost kalhot

Kalhoty na hokej jsou upnuty v pase. Proto je prvním krokem při určování správné velikosti kalhot měření kolem pupíku. Dodržení tohoto doporučení je důležité, protože pokud se kalhoty nosí příliš nízko, vycpávky se při pohybu nepohybují s tělem. Nesprávně padnoucí kalhoty představují potenciální nebezpečí. Správně nasazené kalhoty však dokáží hráči poskytnout maximální ochranu a pohyblivost během hry.

Po správném nasazení pasu se ujistěte, že kalhoty dosedají někde mezi horní a dolní částí kolena. Při této délce kalhoty zajišťují bezpečnost a zároveň zabraňují tomu, aby hokejové chrániče holení kolidovaly s kalhotami a bránily hráči v kroku. Když je nohavice příliš krátká, může se manžeta a zasekávat do chráničů. Pokud je nohavice příliš dlouhá, hráč nebude moci při bruslení plně natáhnout krok.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny hokejové kalhoty?

Všechny kalhoty na hokej používají tři hlavní materiály – skořepinu z nylonové tkaniny, plastovou/pěnovou výplň a strečový materiál pro pohyblivost.

  • Strečová tkanina: Tento materiál se nachází především na spodní straně kalhot v oblasti rozkroku/vnitřní části nohavic. Umožňuje pohyblivost a dlouhé kroky během hry a také pomáhá s prodyšností. Některé levnější modely kalhot mají pouze jeden kus strečové látky vedoucí zepředu dozadu. Kalhoty vyšší třídy mohou mít více strečových nebo větracích panelů i na jiných místech.
  • Výplň kalhot: Všechny kalhoty mají vycpávky nejméně na 5 místech: jednu na každém boku, jednu na každém stehně a jednu v oblasti kostrče (obvykle segmentovanou). Kvalitnější kalhoty budou mít v těchto oblastech silnější vycpávky a mohou mít také další vycpávky v místech, jako je prostor mezi kyčelními a stehenními vycpávkami.
  • Skořepina: Lepší kalhoty budou mít silnější a odolnější nylonovou vrstvu, která přispívá k dlouhé životnosti a odolnosti proti proříznutí. Mohou mít také zipy na vnitřní straně nohavic.

Nejnovější články o kalhotách