Péče o výstroj

Po těžkém tréninku, či zápase, je čištění hokejové výstroje to poslední, na co myslíte. Pokud se o svou výstroj nebudete dostatečně starat, brzy vám začne zapáchat a může způsobit nepříjemné onemocnění. Bakteriím a virům se obecně daří na teplých a vlhkých místech jako je hokejová výstroj. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak udržet výstroj „zdravou“.

Hokejové ribano vás udrží v suchu

Základní vrstva, kterou by měl každý hokejista nosit, je hokejové ribano. Kompresní materiály v ribanu odvádějí pot a udržují tělo hráče v suchu během hry. Jednou z výhod ribana je, že ho můžete kdykoliv vyprat.

Praní hokejové výstroje v pračce

Většina hokejové výstroje je pratelná v pračce. Výjimkou je helma, brusle, holeně a brankářská výstroj, která svým objemem neprojde bubnem pračky. Na praní používejte jemný prací prášek bez bělících látek, které jsou pro výstroj škodlivé. Pokud máte prací tašky, perte výstroj v nich. Zamezíte tak případným oděrkám od bubnu.

Před samotným praním nechte výstroj cca. Hodinu odmočit v teplé vodě. Můžete přidat několik lžic octa, který zlikviduje bakterie. Více informací o praní najdete v našem článku Čištění hokejové výstroje.

Sušení výstroje v sušičce

Samozřejmě je lákavé hodit obsah tašky do sušičky na prádlo. My, na hokejman.cz nedoporučujeme sušit výstroj v domácích sušičkách. Pokud nevlastníte speciální sušáky na hokejovou výstroj, které jemně cirkulují vzduch, nechte svou výstroj vyschnout na ramínkách ve vzdušném prostoru. Pamatujte, že správné sušení je základem v prevenci vzniku bakterií.

Desinfekce hokejové helmy a bruslí

Vnitřní část helmy je vhodné umýt pomocí teplé vody a desinfekce, která vás nebude dráždit. Po vymytí dosucha otřete celou helmu utěrkou. Pro zdravé brusle měňte pravidelně ponožky! Nošení nových ponožek v bruslích zabraňuje přenosu potu a mastnoty z bot do bruslí. Jakmile se dostanete z ledu, vyjměte vložky do bruslí a rozevřete jazyk tak daleko, jak jen můžete.

Desinfekce výstroje spreji

Používáním speciálně navržených sprejů jako součásti rutiny po zápase vám pomůže udržet věci čisté a bez zápachu. Části výstroje, jako jsou brusle a rukavice, volně nastříkejte a před uložením zpět do tašky je nechte zcela uschnout. Využitím speciálních sprejů prodloužíte životnost hokejové výstroje a ušetříte si možné problémy spojené s kožními nemocemi.