Brusle Bauer Vapor

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejové brusle Bauer Vapor jsou maloobjemové brusle, což znamená, že se hodí spíše na užší nohu. Brusle Vapor mají zúženou špičku oproti standardu, mírně užší přední část chodidla a úzký střih v oblasti kotníku a paty. Hokejové brusle Bauer jsou konstruovány pro výkonnostní hokej. Ve svém nitru kombinují funkční materiály s odolnými prvky, díky kterým je noha hráče v bezpečí a může zužitkovat svůj potenciál.

Od modelu Vapor 2X jsou všechny modely Bauer Vapor tvořeny se špičkou DYNAFLEX, což je asymetrická špička, která snižuje celkový objem v brusli a zlepšuje přenos energie. Přednastavené vlastnosti brusle Vapor z ní dělají ideální brusle pro rychlé a obratné hráče, kteří využijí její FIT nastavení. Co je FIT nastavení?

Bauer Performance FIT

FIT nastavení brusle nahrazuje dřívější označování šířky D a EE a nahrazuje ho novým Bauer FIT. Každý FIT reprezentuje jiné nastavení brusle, tedy nastavení v oblasti paty, kotníku, nártu a obecně šířky. Bauer Performance FIT vychází ze skenů stovek tisíců noh hokejistů z celého světa, díky kterým mohou nastavit vnitřní rozložení brusle tak, aby maximálně vyhovovalo noze hráče. Jak zjistím svůj Bauer FIT? Pokud uvažujete o nákupu bruslí Bauer, můžete si nechat oskenovat nohu pomocí 3D Fit skenneru a z pomocí speciálního softwaru dostanete doporučení na ideální FIT, či brusle pro vás. Lze očekávat, že již přestane existovat pravidlo, kdy je daná řada bruslí určená pro jednu skupinu hráčů a hráč si pouze vybere model a nechá si do něj nastavit svůj fit.

Aktuálně známé FITy

  • FIT1 (D) – Nízká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, úzká šířka kotníku = celkově úzká noha
  • FIT2 (E) – Střední hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, střední šířka kotníku = střední šířka nohy
  • FIT3 (EE) – Vysoká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, široká šířka kotníku = celkově širší noha

 

Výkonnostní řada bruslí Bauer Vapor

 

Každá řada hokejových bruslí Bauer má své výkonnostní úrovně, od rekreačních po profesionální. Brusle Bauer Vapor nejsou výjimkou. Jaké výkonnostní řady Bauer Vapor nabízí? Aktuálně jsou v nabídce tři výkonnostní řady. Hobby, která je určená pro hraní 1-3x týdně. Hobby řada Bauer Vapor je nejlevnější variantou, obsahuje základní materiály a nejméně chrání nohu hráče. Poloprofesionální řada bruslí Bauer Vapor je kompromis mezi cenou a výkonem. Brusle jsou určeny pro hraní 3-5x týdně. Střední ochrana nohy hráče, vyšší cena a mnoho TOP materiálů, které nalezneme i u nejvyšších modelů. Profesionální brusle Bauer Vapor jsou nejdražší variantou. Zde najdeme ty nejlehčí a nejodolnější materiály, které jsou aktuálně k mání, zaručena je i perfektní funkčnost. Nevýhodou je vysoká cena. Profi brusle jsou určeny ke každodennímu hraní.

Hokejové brusle Bauer Vapor jsou jen jednou z populárních variant od značky Bauer. Ta je svými bruslemi známá a mezi jejími řadami nalezne vhodnou brusli opravdu každý. Pokud nejsou brusle Vapor vaší volbou, můžete se prozkoumat, v čem jsou jiné brusle Supreme, či Nexus.