Kalhoty Bauer

Značka

Velikost

Produktová řada

Hledáte-li hokejové kalhoty, zcela jistě jste se setkali se značkou Bauer. Kalhoty Bauer patří mezi nejhledanější ochranu pasu hokejistů u nás, ale i ve světě. Jejich primárním účelem je ochrana hráče před nárazy od protihráčů a zbloudilých puků. Druhou a neméně důležitou funkcí hokejových kalhot je flexibilita. Kalhoty Bauer poskytují díky svému střihu nadstandartní flexibilitu, která nijak neomezuje hráče během pohybu. Díky tomu lze při bruslení a osobních soubojích snadno získat rozhodující výhodu. Pokud stojíte před rozhodnutím, jaké hokejové kalhoty vybrat, můžete se rozhodnout na základě doporučení z našeho článku, jak vybrat hokejové kalhoty, ve kterém provádíme výběr krok po kroku. Každý výrobce kalhot vytváří svůj vlastní střih, který vychází z údajů o hráčích. Na základě těchto údajů stanovuje i Bauer tabulky velikostí kalhot, ze kterých si snadno určíte svoji velikost.

Výběr hokejových kalhot Bauer

Volbou správné velikosti výběr kalhot nekončí. Bauer vytvořil několik střihů, které jsou nastaveny tak, aby pomohli určitému typu hráčů ke zlepšení jejich výkonu. Aktuálně můžete vybírat ze třech střihů.

  • Kalhoty Bauer Vapor – mají klasický střih, který je v oblasti stehen, boků užší, poskytuje méně prostoru
  • Kalhoty Bauer Supreme – mají střih, který kopíruje tvar těla tzv. anatomický střih
  • Kalhoty Bauer Nexus – mají hluboký střih, který poskytuje hodně prostoru a volnosti

Výkonnostní řady kalhot Bauer

Tak jako u ostatní hokejové výstroje mají i hokejové kalhoty výkonnostní řady, které je rozdělují dle doporučeného použití. Tato metrika je spíše doplňující a není nutným pravidlem na základě kterého byste se měli řídit. Výkonnostní třída ukazuje frekvenci a úroveň hraní, pro kterou jsou kalhoty vytvořeny.

  • Amatérské hokejové kalhoty – pro běžné hraní 1-2x týdně, s lehkým kontaktem
  • Poloprofesionální hokejové kalhoty – pro pravidelné hraní v kontaktním režimu s frekvencí 3-4x týdně
  • Profesionální hokejové kalhoty – pro denní využití s vysokým zatížením při hře

Jak uchytit kalhoty na tělo hráče

Fixace kalhot, aby vám při hře nepadali, nebo se nepohybovali více, než je potřeba, je možná dvěma způsoby. Prvním je využití pásku, který je veden uvnitř kalhot a jeho pevným dotažením v pasu. Toto utažení nemusí být zcela pohodlné, obzvlášť pokud máte širší pas. Alternativou je uchycení pomocí kšand (hokejové šle), které se natahují přes ramena a drží kalhoty na nich. Pas je v tomto případě volný a vy se nijak neomezujete. Tkaničky, které jsou u kalhot přidané, slouží spíše jako dekorace, která však k fixaci kalhot nijak nepřispěje.

Péče o hokejové kalhoty

O výstroj se musíte starat. Pokud to neuděláte, dojde brzy k jejímu opotřebení a nemusí již dále plnit svou funkci. Základní péče spočívá v kontrole stavu vnitřních plastových chráničů a materiálů, které je drží na daném místě. Pokud jsou chrániče prasklé, je nutná výměna daného plastu, či oprava u specialisty. Pokud je rozsah poškození kalhot větší, je vhodné koupit nové hokejové kalhoty. Neméně důležitá je i zdravotní péče. Tvorba bakterií a plísní je v mokré hokejové výstroji běžná. Proto je vhodné kalhoty pravidelně desinfikovat pomocí speciálních prostředků na hokejovou výstroj. Pravidelná impregnace likviduje bakterie už v zárodku a vy se tak vyhnete jejich tvorbě a nechtěnému zápachu.