Hokejové rukavice

Značka

Velikost

Produktová řada

Hledáte hokejové rukavice, které budou přesně odpovídat vašemu stylu hry? Výběr rukavic není nijak složitý, stačí se držet několika pravidel. Hokejové rukavice patří mezi základní hokejové vybavení, které si hokejista v začátcích pořizuje. Ať už jste amatér, nebo profesionál, bez rukavic se prostě neobejdete. Na hokejman.cz se velmi často zaměřujeme právě na rukavice, sledujeme jejich vývoj a snažíme se porovnávat jednotlivé modely a značky, které na nás každoročně vychrlí novinky, které jsou vždy „převratné“. S nadšením výrobců rukavic však ne vždy souhlasíme a jelikož nejsme placeni ze spolupráce, můžeme si dovolit být kritičtí. Hokejové rukavice chrání ruce hokejisty proti nárazům od puků, protihráčů a jiných nebezpečných situací, kterým jsou ruce během hraní vystaveny. Zároveň plní funkci komfortní, tedy udržují ruce hokejisty v teple a suchu. Jednotlivé modely se od sebe liší značkou, střihem, materiály, velikostí a samozřejmě cenou.

Rukavice na hokej

Kvalitní rukavice na hokej poskytují maximální pohodlí, volnost a ochranu rukám hráče. Mezi hráči se nejčastěji probírá střih rukavic, jejich výkonnostní úroveň a dlaň. Složení rukavice s těmito parametry přímo souvisí. O materiálním složení rukavice na hokej a rozdílech mezi nimi, se můžete dočíst v našem článku jak vybrat hokejové rukavice. Pro určení správné velikosti pak můžete použít tabulku velikostí rukavic a jako zajímavost si přečíst, jak probíhá výměna dlaně rukavice. Výběr rukavic je velmi citlivý pro každého hráče, jelikož se jedná o jednu ze tří nejdůležitějších částí hokejové výstroje – hokejky, bruslí a právě rukavice na hokej.

Jak vybrat hokejové rukavice

Vybíráte nové hráčské hokejové rukavice? Pak pro vás máme hned několik rad, jak vybírat a čeho si všímat, abyste našli ty nejvhodnější hokejové rukavice pro vaši hru. Líbí se vám rukavice, se kterými aktuálně hraje některý z hráčů NHL? Zapomeňte na to, že byste stejné sehnali v obchodě. Profi hokejisté mají hokejové rukavice, stejně jako hokejky, upravené na míru. Jak si vybírá rukavice běžný hokejista? Zaměřte se na tyto tři body a rozhodně se nenechte zlákat poutavým designem, či akční reklamou.

  • Velikost hokejové rukavice – k určení velikosti rukavice použijte metr a tabulku velikostí daného výrobce
  • Střih hokejových rukavic – střih rukavic, tedy tvar, který rukavice má je rozhodující pro vaši herní pohodu.
  • Výkonnostní úroveň rukavic – funkčnost použitých materiálů ovlivňuje výkonnostní a cenovou úroveň rukavic

Pokud naleznete vhodnou velikost a střih rukavic, můžete v posledním kroku vybrat nejvhodnější model na základě ceny, nebo funkčnosti (výkonnostní úrovně) rukavic. Mnoho hráčů používá jako styčný bod pro výběr dlaň rukavice, což může být chyba. Dlaně v rukavicích lze kdykoliv změnit, kdežto složení nezměníte.

Jak vybrat rukavice pro dítě

Najít vhodné dětské hokejové rukavice nemusí být tak složité. V základu vycházíte ze stejných hodnot, jak je tomu u seniorských, jen výběr variant bude mnohem menší. A to nejen u barevných variant, ale i výkonnostních. Dětské rukavice nenabízejí tak sofistikovaný způsob ochrany. V zásadě máte krytý palec, záprstí a prsty, které jsou rozděleny na dva články. U dětských rukavic se jen málokdy setkáme s vícečetným dělením článků prstů, či s ochranou malíkové hrany. Při výběru dbejte na to, aby rukavice dítěti nepadali z rukou a naopak nezpůsobovali dítěti otlaky. Zkontrolujte, zda ukazováček, nebo prostředníček nepřesahuje horní článek prstů. Pokud ano, je nutné vybrat větší rukavice. Některé značky nabízejí prodloužené modely s delšími prsty, které mohou vyhovovat hráčům s delšími prsty.

Výkonnostní řady rukavic

Rukavice na hokej můžeme rozdělit na do tří výkonnostních tříd. Rukavice pro profesionály, poloprofesionální hráče a amatérské hráče. Tohoto rozdělení se drží i všichni výrobci hokejové výstroje, proto lze jednoduše všechny modely napříč značkami srovnávat. Jak se ve výkonnostních řadách rukavic orientovat? Amatérské hokejové rukavice jsou určeny pro hráče, kteří s hokejem začínají, nebo trénují 1 – 2x týdně. Tyto rukavice mají velmi nízkou úroveň ochrany, základní materiál v dlani a nižší počet kloubů na prstech. Poloprofesionální rukavice jsou určeny pro hráče trénující 2 – 4x týdně. Výkonnostní řada rukavic se již v mnohém podobá profi řadě, jen je ochuzená o část technických vylepšení. Střední úroveň ochrany a kvalitnější dlaň zaručuje dostatečnou kvalitu pro pravidelné hraní většiny hráčů. Profesionální hokejové rukavice jsou pohádkou pro ruce hokejisty. Nejlepší materiály, nejnižší hmotnost, rychleschnoucí vložky, zkrátka vše o čem hokejisté sní. Profi řady rukavic jsou určeny hráčům s denním režimem trénování, tedy jsou připraveny na vyšší zátěž.

Střih hokejových rukavic

Správně zvolený střih hokejové rukavice ovlivňuje vaši práci s holí a má přímí vliv na to, jak se během hry cítíte. V zásadě se setkáte se dvěma možnými střihy. Otevřený, často nazývaný klasický střih, který je široký v oblasti zápěstí. Opakem je uzavřený / anatomický střih, kdy tvar rukavice kopíruje tvar rukou a v rukavici nezůstává příliš volného místa. Výběr záleží na preferencích hráče.

Dlaně hokejových rukavic

Jedním z hlavních bodů, které rozhodují o kvalitě rukavice, jsou dlaně rukavice. Nejoblíbenější a nejvíce používanou dlaní u poloprofesionálních rukavic je dlaň zvaná Clarina. Jedná se o kvalitní druh syntetické kůže s velmi dlouhou životností. Pokud v naší nabídce najdete rukavice s clarinou, jistě to bude dobrá volba.