Hokejové rukavice senior

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejové rukavice senior jsou určeny pro hráče ve věku 14 let a více. Tyto rukavice jsou zpravidla označovány číselnými velikostmi 13″,14 a 15″. Větší velikosti jsou vyráběny pouze jako custom rukavice. U některých výrobců se můžeme setkat také s variantou velikosti 13,5″, která je šířkou velikosti 13″ a délkou prstů 14″. Hokejové rukavice senior jsou kategorií, která nabízí největší množství barevných kombinací rukavic a variant jejich technických specifik. Pro usnadnění výběru jsme vám připravili článek Jak vybrat hokejové rukavice, který vás provede výběrek k vytouženému modelu rukavic.

Výkonnostní úrovně hokejových rukavic

Pokud bychom chtěli rozdělit hokejové rukavice dle určené výkonnosti, použijeme tyto tři kategorie:

  • Profesionální hokejové rukavice nabízejí ten nejvyšší stupeň komfortu a bezpečí, jaký si hokejista může přát. Nejvyšší řady rukavic nabízejí ty nejpropracovanější technologie, anatomický tvar, nejdokonalejší kožené dlaně a to vše v kombinaci s nízkou hmotností a dokonalým designem. Výrobci hokejových rukavic se často předhánějí aby přinesli na trh něco převratného, díky čemuž se rukavice materiálně výrazně posouvají.
  • Poloprofesionální hokejové rukavice jsou konzervativním výběrem mezi levnými hobby rukavicemi a profi rukavicemi. Takovéto rukavice jsou zajímavé zejména pro hráče, kteří trénují 2-4 krát týdně, ale nechtějí investovat více peněz do profesionálních rukavic.
  • Hobby hokejové rukavice, jsou určeny pro amatérské hráče, kteří trénují na ledě 1-2 krát týdně a nechtějí do hokejové výstroje příliš investovat. Hokejové rukavice senior v hobby variantě, vynikají zejména nízkou hmotností a cenou. Oproti profi rukavicím však nejsou příliš chráněny a nedosahují takového komfortu, jako vyšší modely. Pokud ovšem hledáte levné hokejové rukavice, varianta hobby pro vás bude ta pravá.

Seniorské velikosti rukavic

Hokejové rukavice senior jsou oproti juniorským více chráněny díky množství plastových výztuh, či vzduchových polštářků, které na hmotnosti rukavice nepocítíte, ale při úderu holí určitě oceníte. Další výhodou jsou i různé druhy kůží na dlaních nebo systémy pro rychlejší vysychání rukavic. Seniorské rukavice mají 3 základní velikosti, které najdete v každém hokejovém obchodě. V některých můžete naleznout i bonusovou velikost. Jaká to je?

  • Hokejové rukavice velikost 13″palců jsou nejmenší z řady SR rukavic. V rámci seniorské sekce je možné najít více barev i barevných kombinací, než mají např. dětské hokejové rukavice, či intermediate. Hokejové rukavice senior 13″ poskytují hráčům vyšší komfort a vyšší stupeň ochrany, v nylonovém, koženkovém nebo koženém provedení. U vybraných prodejců můžete najít i speciální velikost 13,5″ s prodlouženými prsty.
  • Hokejové rukavice velikost 14″ jsou nejčastěji hledanou seniorskou rukavicí. Více než 60% dospělých hokejistů má odpovídající délku prstů pro velikost rukavice 14″. Pro přibližnou představu tyto rukavice sednou hráči s postavou od 170 cm do 185 cm. U vyšších hráčů jsou pak ideální rukavice ve velikosti 15″. 
  • Hokejové rukavice velikost 15″ jsou největší hokejové rukavice, které jsou vyráběny sériově. Rukavice velikost 15″ jsou vděčnou variantou pro hráče, kteří mají silnější a delší prsty. Nepřímým měřítkem pro velikost rukavice by mohla být výška hráče.  Velikost 15″ bude pravděpodobně odpovídat výšce hráče okolo 200 centimetrů.