Ponožky do bruslí

Ponožky do bruslí na první pohled nepůsobí jako důležitá součást hokejové výstroje, ale věřte, že jsou. Pokud si půjdete vybírat nové brusle, je přímo nutné mít s sebou ponožky do bruslí, ve kterých hrajete. Díky tomu budete přesně vědět, jakou velikost bruslí vybrat a v případě, že si necháte rovnou vytvarovat své brusle, stanou se tyto ponožky jejich nezbytnou součástí.

Hokejové ponožky dělíme do dvou kategorií klasické a kompresní podkolenky. Klasické ponožky do bruslí jsou nižší, zpravidla sahají nad kotník až do půlky lýtka. Spodní strana chodidla bývá protiskluzová, aby pomohla pevně usadit chodidlo v brusli. Kompresní podkolenky do bruslí jsou delší a sahají až pod koleno. Flexibilní materiály chrání lýtkový sval před otřesy a urychlují dobu regenerace svalů. Také zde bývá chodidlo opatřeno protiskluzovým materiálem, který pomáhá s fixací nohy v brusli.  

Hokejové ponožky

Hokejové ponožky nejsou zázračným textilem, který by přímo ovlivnil váš výkon na ledě, ale díky nim se budete cítit v pohodlí, což je nezbytné pro celkovou pohodu hráče. Špatný výběr ponožek může hráči způsobit otlaky, které jsou bolestivé a mohou vás vyřadit ze hry.

Nezapomeňte na pravidelnou hygienu bruslí. V brusli je díky vlhkosti ideální prostředí pro tvorbu bakterií, které způsobují kožní plísně. Pravidelnou desinfekcí bruslí zajistíte, že vás bakterie neohrozí.