Ponožky do bruslí

Značka

Produktová řada

Ponožky do bruslí na první pohled nepůsobí jako důležitá součást hokejové výstroje, ale věřte, že jsou. Pokud si půjdete vybírat nové brusle, je přímo nutné mít s sebou ponožky do bruslí, ve kterých hrajete. Díky tomu budete přesně vědět, jakou velikost bruslí vybrat a v případě, že si necháte rovnou vytvarovat své brusle, stanou se tyto ponožky jejich nezbytnou součástí.

Hokejové ponožky dělíme do dvou kategorií klasické a kompresní podkolenky. Klasické ponožky do bruslí jsou nižší, zpravidla sahají nad kotník až do půlky lýtka. Spodní strana chodidla bývá protiskluzová, aby pomohla pevně usadit chodidlo v brusli. Kompresní podkolenky do bruslí jsou delší a sahají až pod koleno. Flexibilní materiály chrání lýtkový sval před otřesy a urychlují dobu regenerace svalů. Také zde bývá chodidlo opatřeno protiskluzovým materiálem, který pomáhá s fixací nohy v brusli.  

Hokejové ponožky

Hokejové ponožky nejsou zázračným textilem, který by přímo ovlivnil váš výkon na ledě, ale díky nim se budete cítit v pohodlí, což je nezbytné pro celkovou pohodu hráče. Špatný výběr ponožek může hráči způsobit otlaky, které jsou bolestivé a mohou vás vyřadit ze hry.

Nezapomeňte na pravidelnou hygienu bruslí. V brusli je díky vlhkosti ideální prostředí pro tvorbu bakterií, které způsobují kožní plísně. Pravidelnou desinfekcí bruslí zajistíte, že vás bakterie neohrozí.