Hokejky CCM

Značka

Velikost

Produktová řada

Hokejky CCM můžeme rozdělit do tří výkonnostních úrovních, které mají předem definované nastavení pro danou skupinu hráčů.

Hole CCM jsou celosvětově na špičce nejprodávanějších hokejek. Značka CCM se pyšní dlouhou tradicí ve výrobě hokejek a také technologiemi, které získala z akvizice klíčových hokejových značek, jako jsou ReebokJofa a další.. Hole CCM můžeme pozorovat i mezi nejlepšími hráči světa jako jsou Sidney Crosby, Connor McDavid, nebo John Tavares. I když jsou pro tyto hráče hokejky vyráběny speciálně (Custom výroba), tedy s úpravou, která se do retailové hole nepromítne, jsou tito hráči určitou zárukou kvality. Jména hráčů jsou dále využívána i jako vzor zahnutí čepele. Často se tak setkáte s označením typu P29 Crosby, P28 McDavid které reprezentují určité zahnutí.

Kompozitové hokejky CCM

I když pro mnoho hokejistů zůstává dřevěná hokejka srdcovou záležitostí, kompozitové hokejky ovládly hokejový svět, a ne zrovna malou mírou za to může značka CCM. Patří jí za to velký dík.

Vývoj jde neustále kupředu a my se každý rok nemůžeme dočkat novinek, která k nám z továren zamíří. I když jsme v našich recenzích k novinkám občas více kritičtí, posun, jakým hole v posledních letech prochází, je neskutečný.

Typy holí CCM

Hokejky CCM dělíme do tří řad: Jetspeed, Ribcor a Tacks. Každá řada reprezentuje určité nastavení hole, které vyhovuje specifické skupině hokejistů.

Hokejky CCM Jetspeed

 Hokejky CCM Jetspeed, jsou unikátní díky hybridnímu kick pointu, který dává hráči možnost využít potenciál hole na základě jejího držení. Je tedy jakýmsi představitelem univerzální hokejky.

Hokejky CCM Ribcor

Hokejky CCM Ribcor vyhledávají hráči, kteří nejvíce střílí rychlé projektily zápěstím, a tak potřebují nízký kick point. Hůl tak pomůže k bleskurychlému uvolnění puku z čepele, čímž získá na momentu překvapení.

Hokejky CCM Tacks

Hokejky CCM Tacks jsou typickými představiteli klasického prohnutí hole, tedy mid kick. Hráč s touto holí dokáže vysílat nekompromisní rány z větší vzdálenosti a díky nastavení hole dodat sílu do střely. Tyto hokejky tak vyhledávají nejčastěji obránci.

Tvrdosti hokejek CCM

Na rozdíl od holí Bauer, jsou CCM, co se týče tvrdosti konzervativní a nesnaží se od jiných značek odlišit. Tvrdosti pak vypadají takto:

  • Youth / Dětské – 10, 20, 30
  • Junior – 40, 50
  • Intermediate – 55, 65
  • Senior – 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100

Zahnutí holí CCM

Některé názvy záhybů jsou již řadu let zlidovělé. Běžně se stává, že hokejista přijde na prodejnu a poručí si McDavida (P-28), Crosbyho (P-29), nebo Ovečkina (P-88) a prodejce přesně ví, kam sáhnout. Mezi další populární tváře, které jsou s holemi CCM propojeny patří Mackinnon (P-40), Panarin (P-30), Forsberg (P-38)… Bohužel není v rukou prodejců mít k dispozici všechny typy zahnutí a tak se většinou musíte spokojit jen s těmi nejpoužívanějšími.

Pokud si nejste jistí, která hůl je pro vás ta nejlepší, mrkněte na náš článek jak vybrat hokejku, nebo využijte průvodce vše o hokejkách, díky čemuž získáte dostatečný přehled pro výběr ideální hole.