Kompozitová hokejka CCM Ribcore 44K je vhodnou holí pro náročnější hráče. Shaft hole je uzpůsoben širšímu držení a flex poskytuje dostatečnou tvrdost.

Ribcore 44K – Shaft hole

Shaft hole CCM Ribcore 44K je vyroben ze sklolaminátu, který je na povrchu kryt gripem. Oproti vyšším modelům nemá CCM Ribcore 44K žebrování na holi, které by dopomohlo k větší citlivosti při manipulaci s holí v rukavici. Shaft by se dal popsat jako klasicky čtyřhranný, kdy hrany hole jsou zaobleny. Pro přenesení síly při střele, je hůl konstruována s tzv. Low Kick pointem, tedy reakčním bodem, který je umístěn ve spodní části hole. Bude tedy velmi vyhovovat zejména při střelbě zápěstím.

Tuhá čepel CCM Ribcore

Čepel hokejky CCM Ribcore 44K je velmi tuhá, neprohýbá se ani při střelách, což vede k lepšímu umístění při střelbě. Oproti modelu CCM Ribcore 26K má 44K změněnou patku na čepeli, kdy je výrazněji zakulacená, což prodlužuje životnost čepele.

 

 Názor odborníka z hokejman.cz

Hokejka patří do nižší cenové skupiny, čemuž odpovídá i omezení v použití technologií. I když je shaft potažen gripem, postrádám žebrování, které je u holí CCM tak populární. V rámci dané kategorie – určení pro starší žáky je však její složení ideální. Hokejka je vyrobena ze sklolaminátu, který je odolnější vůči osekávání, což v tomto věku hráčů nabírá na intenzitě. Hmotnost hole 524 gramů je průměrné vzhledem k omezenému množství holí z kategorie Intermediate by se dala zařadit do poloprofesionálních holí.