hokejové brusle na kolečkové

Jak změnit hokejové brusle na inline

Jak neztratit krok mimo sezónu? Jednoduše, vyměňte hokejové nože za kolečka. Abyste i přes léto zůstali ve formě, je vhodné nezahálet a přejít na alternativní trénink v podobě inline. Většinu hokejových bruslí je možné upravit na inline brusle. Výjimkou jsou pouze brusle, které jsou poškozené, silně opotřebované nebo mají holdery pevně přilepené k botě brusle (nízké

Jak změnit hokejové brusle na inline

Jak neztratit krok mimo sezónu? Jednoduše, vyměňte hokejové nože za kolečka. Abyste i přes léto zůstali ve formě, je vhodné nezahálet a přejít na alternativní trénink v podobě inline.

Většinu hokejových bruslí je možné upravit na inline brusle. Výjimkou jsou pouze brusle, které jsou poškozené, silně opotřebované nebo mají holdery pevně přilepené k botě brusle (nízké řady bruslí). Jak provést úpravu?

Úprava inline bruslí

Úprava bruslí na inline je vcelku snadná, ale tento proces vyžaduje několik speciálních nástrojů, bez kterých se neobejdete. K demontáži a montáži podvozku je vhodná nýtovačka, vrták a nýty správné velikosti. Pokud nemáte k dispozici nýtovačku, můžete použít šrouby s tenkou plochou hlavičkou.

Příprava brusle: Vytáhněte z bruslí tkaničky a vložku. Stávající nýty odstraňte pomocí šroubováku a kleští, případně s využitím nýtovačky. Očistěte brusli a můžete přejít k nasazení podvozku.

Nasazení inline podvozku

Při nákupu nového inline podvozku musí jeho velikost co nejvíce odpovídat velikosti stávajícího holderu. Abyste dosáhli co nejlepšího usazení inline podvozku, doporučujeme jej přiložit na brusli a všechny dírky označit fixou. Následně vyvrtejte dané dírky vrtákem odpovídající velikosti. Přiložte podvozek a začněte nýtovat. Doporučujeme střídat pořadí nýtů mezi špičkou a patou. Ujistěte se, že ve vnitřní části nezůstala žádná ostrá část, která by vás mohla poranit. Vložte vložku zpět a navlečte tkaničky do bruslí.

Nyní je čas na nasazení inline koleček

Výběr inline koleček

Jak jistě víte, inline kolečka jsou vyráběna v mnohých provedeních dle typu povrchu, na kterém hodláte bruslit, velikosti, či tvrdosti. Abyste se s kolečky zbytečně netrápili, doporučujeme si přečíst náš článek, jak vybrat inline kolečka, kde jsou všechny druhy dopodrobna popsány.

Venkovní kolečka bývají tvrdší, jelikož přichází do styku s nesrovnalostí betonu, či asfaltu. Abrazivní povrchy opotřebovávají kolečka rychleji, proto měkká kolečka nelze doporučit.

Vnitřní povrchy vyžadují měkčí směsi, které poskytují větší přilnavost. To umožňuje lepší trakci při akceleraci a rychlejší manévrovatelnost. Kolečka pro vnitřní použití se nejčastěji vyrábí ze dvojitých nebo trojitých směsí, aby se maximalizovala jejich přilnavost.

Desinfekce Inline brusle

Hokejové brusle jsou oproti těm specializovaným, inline bruslím, méně odvětrané. Z tohoto důvodu bude v brusli docházet k nadměrnému pocení, které vede k všeobecně známému zápachu. Vlhkost v bruslích je ideálním prostředím pro tvorbu bakterií a plísní, které se vám snadno dostanou pod kůži. S tímto problémem však lze bojovat. Stačí brusle pravidelně desinfikovat pomocí speciálních prostředků do bruslí. Dejte zápachu a plísním sbohem, stačí jen trocha péče.

Výměnu podvozku lze provést také na specializovaných prodejnách, kde vám profesionálové upraví brusle dle potřeby.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *